Tõnu Oja võtab sel sügisel rahulikult: iga pole enam see ja kellele mul end ikka enam tõestada

Sel sügisel näeb Tõnu Oja professor Saarla rollis telesarjas ,,Musta kivi saladus“. (c) Foto: pressifoto
Sel sügisel näeb Tõnu Oja professor Saarla rollis telesarjas ,,Musta kivi saladus“.Foto: pressifoto

Tõnu Oja on eestlaste südameid võitnud nii armastatud teatrinäitleja kui ka värsikirjutajana. Sel sügisel astub ta üles aga astrofüüsika professori rollis uues kodumaises telesarjas ,,Musta kivi saladus”. Tõnu räägib lähemalt teatrilaval ja kaamera ees näitlemisest ning kuidas möödusid põnevussarja võtted. 

Eesolev aasta on märkimisväärne, sest just siis saab Tõnu Ojal täis kaks kümnendit Draamateatri trupis. Hetkel käivad teatris ,,Meister Solnessi” lavaproovid ning iga kuu koguneb pea kümme-viisteist etendust, mis võtabki näitleja põhiaja.

Teatritöö kõrvalt leiab Oja alati aega ka luuletaja ja laulusõnade loojana kirjanikuloomeks. “Värsiveeretust on läbi suve päris palju olnud ja jätkub ka sügisesse,“ märgib ta.  

Omamoodi lihtsus nii laval kui kaamera ees

Tunnustatud näitlejana satub Oja teatrilavalt ka aeg-ajalt kaamera ette seriaalides ja filmides mängima. Kuigi tööprotsessid on laval ja võtetel erinevad, ei leia näitleja, et üks oleks teisest teab mis keerulisem.

,,Mõneks intensiivseks võtteminutiks end kokku võtta on teine asi, kui tervet õhtut täitvaks etenduseks. Kuigi teatris on kaua proovi tehtud ja etendusetervik sinu kanda, pakub lühikeseks võtteks enese kokku võtmine mulle pinget,“ sõnab Tõnu Oja ning leiab, et kaamera ees peab lavastajat siiski palju usaldama. 

Professor, kel pea ja süda pidevas võitluses

Sel sügisel võtab Tõnu Oja ette professor Saarla rolli telesarjas ,,Musta kivi saladus“.

,,See on üks üleõppinud teadlane, kes oma teadmishimuga üle piiri läheb. Omaenda piiri, mitte riigipiiri. Sellest tekib sekeldusi talle enesele ja ümberolijatele,“ kirjeldab Oja ise oma tegelaskuju.

Karakter pakkus ka ootuspärast väljakutset, kuid rolli sisse elamine möödus näitleja sõnul siiski valutult: ,,Lähtusin ikka mulle teadaolevatest psühholoogilistest arusaamadest, et selle kaudu kogu tervikusse oma panus anda.“

Seriaali peategelasteks on lapsdetektiivide kamp, kes võtavad professor Saarla lapselapse müstilise kadumisjuhtumi uurimise alla. ,,Musta kivi saladus” andis võimaluse ka noortel näitlejadebüüt teha ning jalg ukse vahele saada, kuid muidugi toovad nad võtteplatsile ka omad katsumused. ,,Eks lastega on jantimist ikka natuke rohkem. Neil on seda va kaamera- ja näitlemiskogemust vähem,“ sõnab Oja lastega töötamisest ja lisab, et kuigi keerulisemad võtted võtsid rohkem aega, olid noored hakkajad ning lavastajal jagus ka kannatust.

Kuigi teleprojektide puhul on ootamatu ootuspärane, meenutab Oja üht võttepäeva, kus navigatsiooniäpp juhatas ta valesse kohta ning näitleja jäi seetõttu võtteplatsile pool tundi hiljaks. ,,See ajas mind närvi, sest seriaali filmimisel on graafik pingeline. Kardan, et see võte, mis sellele järgnes, ei tulnud liiga hea,“ mõtiskleb näitleja. Ta loodab siiski, et ärevus ekraanilt välja ei paista. 

Läheb nagu lükkad

Sügis toob küll Tõnu Oja jaoks tavapäraselt etendusi Draamateatris, kuid suure töömahu alla uppumist plaanis pole. ,,Iga pole enam see ja kellele mul end ikka enam tõestada on. Päevad veerevad ise õhtusse. Tegemata ei oska olla ja tegemist on,“ räägib Oja. Kes näitlejat näha soovib, siis neile vastab Tõnu lõbusa vimkaga: ,,Kõige kindlam võimalus – tulge külla!“

Põnevussari ,,Musta kivi saladus“ esilinastus 23. septembril eksklusiivselt Elisa Huubis. Sarjas astuvad üles Hendrik Toompere, Piret Krumm, Tõnu Oja, Mart Müürisepp, Janek Joost jpt. Seriaali produtsent on Raivo Suviste.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.