Noored tädid ja vanad pruudid: 4 viisi, kuidas “Ämblikmehe” filmid erinevad koomiksitest

Juuli alguses jõuab kinodesse järgmine Marveli suurfilm, “Ämblikmees: kodust kaugel”. Sel korral läheb Peter Parker Euroopasse puhkama, kuid siililegi selge, et lõõgastuda tal mõistagi ei lasta.

Kuigi “Ämblikmehe” filmid võtavad šnitti koomiksitest, siis aastate jooksul on filmitegijad algmaterjalist korduvalt ka eemale liikunud. Siin on 4 näidet selle kohta, kuidas “Ämblikmehe” filmid on koomiksitest erinevad.

Tädi May, mis on su nooruse saladus?

May Parker on Ämblikmees Peter Parkeri jaoks tähtis inimene. Ta kasvatas Peteri üles ja on olnud talle pidevaks toeks ja kaaslaseks. Tegu on lausa nii võimeka inimesega, et ta muutub aastatega hoopis nooremaks ja mitte vanemaks.

Koomiksites kujutatakse May Parkerit hallijuukselise vanatädina, kes näeb välja nagu üks korralik igipõline vanaema. Uusimates “Ämblikmehe” filmides on tehtud aga korralik kannapööre, sest May rollis astub üles Marisa Tomei, kelle välimus meenutab klassikalist vanaema umbes sama palju nagu Kuu meenutab Päikest.

Ei ole päris täpselt teada, kuidas on May Parker uuemates “Ämblikmehe” filmides läbi teinud nii muljetavaldava noorenduskuuri. Üks on kindel: seda, kust tema enda kortsukreeme ostab, tahaksid teada kindlasti paljud.

Tony Starki lahke kingitus

Marveli kinouniversumis näeme Ämblikmeest esimest korda filmis “Katpen Ameerika: Kodusõda”, kus ta kannab Raudmees Tony Starki loodud klassikalis sini-punast kostüümi. See on suur samm edasi tema algsest kodukootud rüüst, mis meenutas lihtsalt pusast ja dressikatest kokku klopsitud ürpi.

Koomiksites kingib Raudmees Peter Parkerile aga märksa uhkema kostüümi: metallist tehtud Raudämbliku rüü, mille seljast tulevad välja ämbliku jalgu meenutavad haarmed. Tõsi, hilisemates “Tasujate” filmides valmisatab Tony Stark Peter Parkerile ka selle rüü, kuid erinevalt koomiksitest alustab Raudmees Marveli filmides Peteri poputamist märksa tagasihoidlikumalt.

Filmi “Ämblikmees: kodust kaugel” treileritest selgub, et ka selles linateoses on Raudämbliku rüü täiesti olemas. Õige kah: miks minna tagasi vanade liibukate juurde, kui on võimalik selga tirida futuristlikust metallist sõjaturvis?

Oota, mis mu tüdruksõbra nimi oligi?

Ämblikmehe süda on alati kiskunud kahe naise, Mary Jane Watsoni ja Gwen Stacy poole. See, keda Peter parasjagu taga ajab, sõltub vastavast filmist, koomiksist või lihtsalt tuule suunast.

2002. aastal ilmunud esimeses “Ämblikmehe” filmis oli kangelase simarõõm Mary Jane Watson, just nagu koomiksites. Kui 2012. aastal “Ämblikmehe” filmidega nullist alustati, oli Peter Parker armastatu aga Gwen Stacey.

Nüüd, uusimatest “Ämblikmehe” filmidest on kadunud aga nii Mary Jane kui ka Gwen. Tom Hollandi kehastatud Peter Parkeri silmarõõmuks näib kujunevat hoopis Zendaya kehastatud Michelle Jones, kellel ei ole koomiksimaailmaga midagi pistmist.

Kelle poolel ma võitlesingi…?

Nagu mainitud, siis Marveli kinouniversumis ilmus Ämblikmees esimest korda välja filmis “Katpen Ameerika: Kodusõda”, kus üksteise vastu võitlevas superkangelased on koondunud kahte leeri, mdia juhivad Raudmees ja Kapten Ameerika.

Filmides võitleb Ämblikmees Tony Starki poolel kuni kangelaste vahelise tüli lõppemiseni. Koomiksites Peter Parker aga nii kindlameelne ei ole. Ta alustab küll Raudmehe leerist, kuid muudab lõpuks meelt ja jookseb Kapten Ameerika poolele üle.

Marveli filmide raamistukus on Ämblikmehe looliin lahendatud üsna hästi. Mitme filmiga ehitati üles Tony Starki ja Peter Parkeri vahelist isa-poja suhte laadset dünaamikat ja kui Ämblikmees oleks pooli vahetanud, ei oleks see lõpuks tööle hakanud.

Ämblikmees: Kodust kaugel piletid on juba müügil.

CINAMON jagab siin kino telgitaguseid, kaasab kinoelamustesse ja hoiab pilgu kuumimatel kinouudistel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.