Suur lugu

Eesti olümpiapronks ja tema kaitseväelastest sõbrad kutsuvad sind liituma oma arvutimängurite tiimiga

Kaspar Taimsoo otsib kaaslasi, kellega koos virtuaalsesse sõtta minna,Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix/kuvatõmmis

Pole olemas asja, mille jaoks Kaspar Taimsool aega ei jagu – ta on võitnud olümpiamängudel sõudmises pronksi, loeb lennusimulaatoreid mängides läbi mitmesajaleheküljelisi manuaale, ja otsib nüüd kaaslasi, kellega koos taktikalist tulistamismängu mängida.

“Oleme veidi üle poole aasta mänginud oma pundiga õhtuti “Squadi”,” selgitab Kaspar. Viimasel ajal oleme täheldanud küllaltki stabiilselt suurenevat “Squadi” mängijate hulka, mitte ainult globaalselt, vaid ka just ennekõike Eesti mängijate hulgas. Seega oleme vaikselt teinud oma Discordi kanalisse värbamistööd.”

“Squad” on taktikaline tiimipõhine sõjamäng, kus pea ees lahingusse kappamine hästi ei lõppe.Foto: kuvatõmmis

“Squad” ei ole Eesti mängijate seas just kõige populaarsem. Tegu on taktikalise tiimipõhise tulistamismänguga, kus pimesi kõmmutamise asemel on tähtis oma tegevuse kirurgilise täpsusega planeerimine. Üksteise vastu võtavad mõõtu kahel vaenupoolel sõdivad meeskonnad, kus ühele rühmaliidrile alluvatel sõduritel on kõigil enda kindel roll. Nii täidetakse lahinguväljal erinevaid eesmärke, et konflikt võita.

“Squadi” rõhuasetus taktikale on nii muljetavaldav, et see on mängima meelitanud ka Eesti kaitseväelasi. “Meiega on liitunud juba päris mitu tegevteenistujat ja see lisab ka asjale teist vürtsi,” arvab Kaspar. “Head rahulikud mehed, liigselt ei torma ja tegutsevad kaalukalt.”

“Aga teeme enda serveri!”

Kasparile ja tema sõpradele meeldib “Squadiga” vabu õhtuid sisustada, kuid lõbu rikkusid sageli erinevad tehnilised probleemid. Selle takistuse seljatamiseks nähti vaid ühte lahendust – vaja on rentida enda server.

“Kuna meile sõbraliku pingiga head serverid on tavaliselt populaarsetel aegadel umbes 5-15 mängija pikkuse järjekorraga, siis mõtlesime, et ehk saame ooteaegasid natuke lühendada ja püsti panna oma serveri,” räägib Kaspar.

“Käisime tol hetkel oma umbes 40 liikmelisele grupile välja, et võiks oma serveri rentida. Nende vahel, kes olid nõus toetama, jagasime kuumakse võrdselt ära ning isegi üllatavalt palju rahvast tuli kokku. Umbes neljandik sellest pundist on juba õla alla pannud. Plaanis oli teha kahe kuu pikkune testperiood, kuid hetkel tundub, et esialgse kogumise pealt saab isegi kolm kuud juba ära maksta.”

Kui ei soovi, siis maksma ei pea

Kaspar rõhutab, et kuigi eraserveri rentimine nõuab raha, siis neid mängijaid, kes maksta ei soovi, ukse taha ei jäeta. Oodatud on kõik huvilised, peaasi, et oled normaalne ja tahad mängida.

“Õla saavad alla panna kõik need, kes tunnevad, et tahavad panustada ja nii lihtne ongi,” kinnitab Kaspar. “Kellelgi käsi ei väänata ja ukse taga käima ka keegi ei hakka.”

“Squadis” viib võiduni vaid koos tegutsemine.Foto: kuvatõmmis

“Server on avalik kõigile, kes soovivad seal mängida,” jätkab ta. “Pärast maksumuse jagamist saime tulemiks 4 eurot kuu kohta, mis on täiesti okei summa, et oleks oma koht, kus mängida. Oleme seda kogunud kahekuulise maksena, ehk siis 8 euro kaupa.”

Kaspar selgitab, et umbes kahe-kolme kuu pärast otsustatakse, kas raha kogumisega jätkatakse. Esialgne vastukaja on olnud väga positiivne ning kui nõudlus ja huvi püsib, siis muutuste tegemiseks põhjust ei nähta.

Miks peaks “Squad” sind huvitama?

Eestlaste seas ei ole “Squad” olnud kunagi suurim moeröögatus, kuid Kaspari sõnul on mängu populaarsus viimasel ajal kasvanud. Tema arvates on selle taga janunemine millega sügavama järele, kuid ka asjaolu, et sõdida saab Narvas.

“Eks mängumaastikul on toimunud ka muutused. Tõenäoliselt “Battlefieldi” seeria enam nii kõnekas ei ole ja otsitakse rohkem just neid mänge, kus tegevus natuke rohkem realismi poole kaldu,” pakub Kaspar. “Kindlasti mängib suurt rolli ka see, et “Squadis” on üks ka meie kodumaalt – Narva. See tõmbab ka kindlasti tähelepanu ja kõnetab rohkem Eesti mängijat.”

Selline on “Squadi” versioon Narvast.Foto: gamepedia

Kõigile see loogika muidugi ei rakendu. Kaspari arvates köidab “Squad” eelkõige täiskasvanud mängija tähelepanu, kel on taktikalise kaalutluse jaoks rohkem kannatust. “Pubekad lasevad tõenäoliselt oma “Fortnite’i” hommikust õhtuni ja sellised asjad neid ei huvita,” muheleb Kaspar.

Olgu sellega, kuidas on, aga Kaspar Taimsoo pakkumine on igatahes jõus: tule tema ja elukutseliste kaitseväelastega mängima tõsist taktikalist sõjamängu “Squad”. Kui oled huvitet, siis sinu esimeseks peatuspaigaks peaks saama Kaspari “Squadi” Discordi kanal. Sealt saad juba rohkem infot, mida ja kuidas edasi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.