E-sport

Eesti e-sportlane Robin Kool tõusis maailma parimate “CS:GO” mängijate pingereas kõrgele kohale

Robin "ropz" Kool.Foto: HLTV

Rubriiki toetab

Saksa meeskonna Mousesports ridades mängiv eestlane Robin “ropz” Kool tõusis e-spordiportaali HLTV 2020. aasta parimate “CS:GO” mängijate pingereas seitsmendale kohale.

Kooli jaoks on seitsmes koht maailma parimate mängijate nimistus tema senise karjääri parim tulemus. 2018. aasta pingereas platseerus ta 19. kohale ning eelmisel aastal 8. kohale.

Kuigi Mousesportsi jaoks oli eelmine aasta oluliselt kahvatum kui 2019, siis Kool oli konstantselt oma meeskonna üks stabiilsemaid ja parimaid mängijaid. Hoolimata koroonapandeemiast tingitud muudatustest e-spordi turniiride korralduses on Kool suutnud näidata läbivalt head vormi ja valmidust uue olukorraga kohaneda.

Robin Kooli karjäär e-spordi maailma tipus sai alguse 2017. aastal, mil ta liitus Saksa “CS:GO” klubi Mousesportsi ridadega. Enne seda oli ta endale nime teinud FACEITi keskkonnas, kus teda süüdistati hea mänguoskuse pärast sohitegemises. Lõpuks lennutati Kool Londonisse FACEITi peakoretrisse, kus tehti selgeks, et tegu ei ole reeglite rikkuga, vaid tõsiselt talendika mängijaga.

Robin Kooli “CS:GO” oskused tasuvad ennast ära ka rahaliselt: ta tõusis eelmise aasta suurima teenistusega Eesti e-sportlaste edetabelis kõrgele kohale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.