E-sport

Endine “CS:GO” proff mõisteti 116 aastaks vangi

Brasiillannast e-sportlane sattus seadusega pahuksisse.Foto: Liquipedia

Brasiiliast pärit endine “CS:GO” äss Shayene “shAy” Victorio mõisteti enda koduriigis pettuses süüdi ja talle määrati 116-aasta pikkune vanglakaristus. Huvitaval kombel ei ole teda aga veel vahi alla võetud.

Victorio alustas Brasiilia “Counter-Strike’i” profiskeenel 2008. aastal ja toona nähti teda kui teerajajat e-spordis. Eelmisel aastal otsustas ta erru minna, kuid jätkas tegevust striimijana.

Vahemikus 2013-2017 oli Victoriol e-pood ning väidetavalt ei saanud 118 sealt oste sooritanud klienti enda kaupa kätte. Sel põhjusel Brasiilia kohus naise süüdi mõistiski.

Shayene “shAy” Victorio. Foto: Instagrami kuvatõmmis

Kohtu otsusest hoolimata ei ole Victoriot aga veel politsei poolt kinni peetud. Brasiilia seadustest tulenevalt on tal õiges otsus edasi kaevata ja karistust hakkab ta kandma alles siis, kui kohust meelt ei muuda. Ka sel juhul ei lähe ta vangi 116-aastaks, sest reaalse vangistuse maksimaalne kestus Brasiilias on 30 aastat.

Victorio teatas Instagrami vahendusel enda jälgijatele, et teda ei ole arreteeritud ja et ta ei ole ka põgenik. Naine kasutab pidevalt internetti ja ei ürita enda asukohta varjata. Victorio sõnul on e-poega seotud petuskeemides süüdi tema endine abikaasa, kes on süü ka omaks võtnud.

Süüdimõistva kohtuotsusega ei ole nõus ka Victorio advokaat, kes kavatseb otsuse edasi kaevata.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.