E-sport

Kõva sõna: 30 maailma parima “CS:GO” tiimi seast leiab 3 Eesti mängijat

Silmapaistvaid eestlasi leiab e-spordi maailma tipust üha rohkem.Fotod: Liquipedia

Üha enam eestlasi on hakanud silma paistma e-spordi kõrgeimates sfäärides. Hetkel leiame 30 maailma parima “CS:GO” meeskonna mängijate seast juba kolm eestlast.

Üks nendest nimedest on “CS:GO” ja e-spordi fännidele juba tõenäoliselt teada. Robin “ropz” Kool mängib Saksa meeskonna Mousesports ridades, mis paikneb HLTV maailma parimate “CS:GO” tiimide nimistus loo avaldamise ajal 13. kohal.

Mousesportsi kukkumine on olnud üsna ränk. Mõne kuu eest mahuti parimatest parimate esikümnesse ning aasta alguses tõusti edetabelis lausa teisele kohale. Viimasel ajal ei ole Mousesportsil aga eriti hästi läinud – nõrgematele vastastele on kaotatud mitmeid olulisi mänge. See on edetabelis kaasa toonud korraliku kukkumise.

Rassim “jyo” Valijev.Foto: Liquipedia

Teise eestlase leiame hetkel maailma parimate tiimide nimistus 26. kohal asuvast meeskonnast Nemiga, kus mängib 25-aastane Eestist pärit aserbaidžaani juurtega Rassim “jyo” Valijev.

Valijevi meeskonnal on viimasel ajal läinud üsna hästi. Juulis on saavutatud väiksematel turniiridel kaks esimest ja üks teine koht, mis on Nemigat parimate “CS:GO” tiimide tabelis kõrgemale kergitanud. Muide, Valijev oli kohal ka 2019. aasta suurima teenistusega Eesti e-sportlaste edetabelis.

Kolmas tipptiimis mängiv eestlane on kõigest 18-aastane Anton “supra” Tšernobai, kes kuulub maailma parimate meeskondade edetabelis 28. kohta hoidvasse tiimi Gambit Youngsters. Viimasel ajal on väiksematel võistlustel hästi mängitud ja parimate tiimide nimistus kõrgemale tõustud.

Anton “supra” Tšernobai.Foto: Liquipedia

Tšernobai on Gambit Youngstersi mängijatest ainus e-sportlane, kes ei ole Vene kodanik. Sarnaselt ropzile ja jyole mahtus ka tema eelmisel aastal kõige enam teeninud Eesti e-sportlaste esikümnesse.

Kohalikel “CS:GO” fännidel on seega tekkinud juba käputäis maailmatasemel mängivaid Eesti e-sportlasi, kellele kaasa elada. Muide, esikolmekümnest ei jää pika puuga välja ka eestlane Kevin “HS” Tarn, kelle koduklubiks on 43. kohal paiknev Nordavind.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.