E-sport

TOP 10: vaata, kui palju teenisid 2019. aastal Eesti parimad e-sportlased

Kas tunned need mehed ära?Foto: Liquipedia/HLTV

Rubriiki toetab

Eelmine aasta oli Eesti e-sportlastele meeletult edukas. Robin “ropz” Kooli meeskond Mousesports pööras “CS:GO” maailma pea peale ja 2019. aastal näitas võrratut vormi ka Eesti parim “Rainbow Six Siege’i” mängija.

Alt leiad nimekirja kümnest 2019. aasta Eesti kõige edukamast e-sportlasest. Võrreldes 2018. aasta pingereaga on selles edetabelis ka paar uut tulijat ja juba tundub, et käesoleva aasta edetabelisse murrab sisse veel uusi tulijaid.

Kristjan “fejtZ” Allsaar.Foto: StarLadder

10. Kristjan “fejtZ” Allsaar – 750 dollarit

2018. aasta edetabelis maandus “CS:GO” mängija Kristjan “fejtZ” Allsaar koha võrra kõrgemale positsioonile, kuid 2019 oli tema jaoks rahulik aasta.

Tänavu näeme loodetavasti juba teistsugust pilti. Mõne aja eest värvati Allsaar SMASH Esportsi ridadesse, seega on igati tõenäoline, et 2020. aasta nimekirjas saame fejtZi nime taha kirjutada suurema numbri.

9. Martin “HeaQ” Kordmaa – 6173 dollarit

Kordmaa teenis leiba “League of Legendsi” mängijana meeskonnas Rogue ja on võrreldes 2018. aasta edetabeliga enda kohta parandanud.

2019. aasta oli Kordmaa jaoks karjääri edukaim. Kui 2018. aastal kirjutasime, et HeaQ on kokku teeninud 6124 dollarit, siis tänavu on tema teenisuts kahekordistunud.

Risto Kappet.Foto: Risto Kappeti Facebooki konto kuvatõmmis

8. Risto Kappet – 6257 dollarit

Tore näha, et aastal, mil Ott Tänak võitis WRC meistritiitli mahub nimekirja ka üks võidusõitja. Kappet on Eesti edukaim sim racer, kes 2018. aastal esikümnesse ei mahtunud, kuid murdis nüüd juba 8. kohale.

Mõne aja eest kutsusime Kappeti endale külla ja saatsime ta mängus “WRC 8” Ott Tänakuna rajale mõõtu võtma Autogeeniuse toimetaja Tarmoga. Kes võitis? No mis sa ise arvad! Nüüd sõidab Kappet F1 piloodi Romain Grosjeani e-spordi meeskonnas ja temast saab esimene eestlane, kes teeb kaasa Le Mansi 24-tunnise kestvussõidu. Virtuaalselt, aga siiski.

7. Rassim “Jyo” Valijev – 6686 dollarit

Rassim “Jyo” Valijev on aserbaidžaani juurtega Eesti “CS:GO” mängija, kes kuulub meeskonna Nemiga Gaming hingekirja.

Alates eelmisest aastast on Valijevi meeskonnal ette näidata kolm väiksemat turniirivõitu ning mitmeid teisi, kolmandaid ja neljandaid kohti.

Risto “SirNukesAlot” Luuri.Foto: Leaguepedia

6. Risto “SirNukesAlot” Luuri – 7131 dollarit

22-aastane Risto “SirNukesAlot” Luuri tegi 2019. aastal läbi olulise arengu. Tema 2018. aasta teenistus jäi 200 dollari juurde, mullu olid numbrid aga juba kordades suuremad.

Luuri mängib “League of Legendsit” meeskonnas Schalke Evolution, millega liitus alles eelmise aasta detsembri alguses. Varasemalt on ta kuulunud veel BIG-i, SK Gaming Prime’i ja Vodafone Giantsi hingekirja.

5. Anton “supra” Tšernobai – 12 051 dollarit

2019. aasta edetabeli esimene viiekohalise palganumbriga mees on kõigest 18-aastane “CS:GO” mängija Anton “supra” Tšernobai.

Alates eelmise aasta aprillist kuulub Tšernobai meeskonna Gambit Youngsters hingekirja, kus on venelastest tiimikaaslaste seas ainus Eesti taustaga e-sportlane.

4. Kevin “HS” Tarn – 14 594 dollarit

2018. aasta edetabelisse Tarn ei mahtunud, kuid mullu sai usinalt tööd tehtud. Team GamerLegioni ridades saavutas Tarn häid tulemusi, kuid hetkel ei näi tema tulevik kõige roosilisem.

Oktoobris sai Tarni karjäär GamerLegionis ootamatult läbi ning hiljem liitus ta Norra tiimiga Nordavind.

Jevgeni “karzheka” Petrishin.Foto: SiegeGG

3. Jevgeni “karzheka” Petrishin – 124 790 dollarit

Team Empire’i ridades “Rainbow Six Siege’i” mängival Petrishini jaoks oli 2019 tohutult edukas aasta. Seda tõestab kaks olulist asja: karzheka ja 4. koha vahele jääb enam kui 110 000 dollarit ja 2018. aasta nimekirjas oli Petrishin kohal kõigest 3222 dollariga.

Mullu võitis Petrishini meeskond mitmeid olulisi turniire, kuid suurima teenistuse 64 000 dollari näol tõi talle sisse 2. koht võistlusel Six Invitational 2019.

2. Robin “ropz” Kool – 173 958 dollarit

Robin Koolist on viimasel ajal nii palju räägitud, et tema nimi on paljudele eestlastele tõenäoliselt juba tuttav. Saksa meeskonna Mousesportsi ridadesse kuuluv Kool on Eesti edukaim “CS:GO” mängija.

Eelmise aasta lõpus võitis Kooli meeskond nii Aasia meistrivõistlustel kui ka turniiril ESL Pro Leage Season 10 veerand miljonit dollarit, võistluselt cs_summit 5 lahkuti 60 000 dollariga ja aasta viimane turniir EPICENTER 2019 tõi tiimile sisse 120 000 dollarit. Nagu ropz ise ütleb, siis aasta lõpetati korraliku pauguga.

Viimasel ajal ei ole ropzi meeskond enam eelmise aasta lõpuga võrreldavaid tulemusi näidanud. Hiljuti saavutati küll heategevuslikul võistlusel teine koht, kuid mitmetel suurturniiridel on põrutud tunduvalt nõrgemate vastaste vastu.

Clement “Puppey” Ivanov.Foto: Dot Esports

1. Clement “Puppey” Ivanov – 626 760 dollarit

Eesti e-spordi raudvara ei suuda tabeli tipust kõigutada ei ussi- ega püssirohi ning ei piisa ka Robin Kooli meeletult edukast aasta lõpust. Maailma ühe parima “Dota 2” meeskonna kaptenist Clement Ivanovist on saanud esimene Eesti e-sportlane, kes teenib aasta jooksul üle poole miljoni dollari.

Mullu tõid näiteks esikohad Chongqingi ja Pariisi suurturniiridel Ivanovile sisse 70 000 dollarit, kuid kõige suurem tšekk kirjutati talle pärast ajalooliselt suure auhinnafondiga võistlust The International 2019, kust Puppey (mitte kogu meeskond, vaid tema üksi) sõitis koju 411 000 dollariga. See summa on peaaegu sama suur kui Ivanovi 2018. aasta teenistus kokku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.