E-sport

TOP 10: Need on 2019. aasta kõige enam teeninud Eesti e-sportlased

"CS:GO" mängija Robin "ropz" Kool ja "Dota 2" äss Clement "Puppey" Ivanov.Fotod: HLTV/Liquipedia

Lõppev aasta on olnud Eesti e-sportlastele meeletult edukas. Viimase kuu jooksul on Robin “ropz” Kooli meeskond Mousesports “CS:GO” maailma pea peale pööranud ja 2019. aastal näitas võrratut vormi ka Eesti parim “Rainbow Six Siege’i” mängija.

Alt leiad nimekirja kümnest 2019. aasta Eesti kõige edukamast e-sportlasest. Võrreldes eelmise aasta pingereaga on tänavuses edetabelis ka paar uut tulijat.

Kristjan “fejtZ” Allsaar.Foto: StarLadder

10. Kristjan “fejtZ” Allsaar – 750 dollarit

Eelmise aasta edetabelis maandus “CS:GO” mängija Kristjan “fejtZ” Allsaar koha võrra kõrgemale positsioonile, kuid 2019 oli tema jaoks rahulik aasta.

Järgmisel aastal näeme loodetavasti juba teistsugust pilti. Mõne aja eest värvati Allsaar SMASH Esportsi ridadesse, seega on igati tõenäoline, et 2020. aasta nimekirjas saame fejtZi nime taha kirjutada suurema numbri.

9. Martin “HeaQ” Kordmaa – 6173 dollarit

Võrreldes eelmise aastaga on Martin “HeaQ” Kordmaa enda tabelipositsiooni ühe koha võrra parandanud. Tema teenib leiba “League of Legendsi” mängijana meeskonnas Rogue.

Lõppev aasta oli Kordmaa jaoks karjääri edukaim. Kui eelmisel aastal kirjutasime, et HeaQ on kokku teeninud 6124 dollarit, siis tänavu on tema teenisuts kahekordistunud.

Risto Kappet.Foto: Risto Kappeti Facebooki konto kuvatõmmis

8. Risto Kappet – 6257 dollarit

Tore näha, et aastal, mil Ott Tänak võitis WRC meistritiitli mahub nimekirja ka üks võidusõitja. Kappet on Eesti edukaim sim racer, kes eelmisel aastal esikümnesse ei mahtunud, kuid murrab tänavu juba 8. kohale.

Mõne aja eest kutsusume Kappeti endale külla ja saatsime ta mängus “WRC 8” Ott Tänakuna rajale mõõtu võtma Autogeeniuse toimetaja Tarmoga. Kes võitis? No mis sa ise arvad!

7. Rassim “Jyo” Valijev – 6686 dollarit

Rassim “Jyo” Valijev on aserbaidžaani juurtega Eesti “CS:GO” mängija, kes kuulub meeskonna Nemiga Gaming hingekirja.

Sellest aastast on Valijevi meeskonnal ette näidata kolm väiksemat turniirivõitu ning mitmeid teisi, kolmandaid ja neljandaid kohti.

Risto “SirNukesAlot” Luuri.Foto: Leaguepedia

6. Risto “SirNukesAlot” Luuri – 7131 dollarit

22-aastane Risto “SirNukesAlot” Luuri on 2019. aastal läbi teinud olulise arengu. Tema eelmise aasta teenistus jäi 200 dollari juurde, sel aastal on numbrid aga juba kordades suuremad.

Luuri mängib “League of Legendsit” meeskonnas Schalke Evolution, millega liitus alles detsembri alguses. Varasemalt on ta sel aastal kuulunud veel BIG-i, SK Gaming Prime’i ja Vodafone Giantsi hingekirja.

5. Anton “supra” Tšernobai – 12 051 dollarit

Tänavuse edetabeli esimene viiekohalise palganumbriga mees on kõigest 18-aastane “CS:GO” mängija Anton “supra” Tšernobai.

Alates käesoleva aasta aprillist kuulub Tšernobai meeskonna Gambit Youngsters hingekirja, kus on venelastest tiimikaaslaste seas ainus Eesti taustaga e-sportlane.

4. Kevin “HS” Tarn – 14 594 dollarit

Eelmise aasta edetabelisse Tarn ei mahtunud, kuid tänavu on usinalt tööd tehtud. Team GamerLegioni ridades saavutas Tarn häid tulemusi, kuid hetkel ei näi tema tulevik kõige roosilisem.

Oktoobris sai Tarni karjäär GamerLegionis ootamatult läbi ning hetkel ostib ta endale uut meeskonda. Ta on ennast tõestanud võimeka mängijana, nii et loodetavasti ei kesta otsingud kaua.

Jevgeni “karzheka” Petrishin.Foto: SiegeGG

3. Jevgeni “karzheka” Petrishin – 124 790 dollarit

Team Empire’i ridades “Rainbow Six Siege’i” mängival Petrishinil on olnud tohutult edukas aasta. Seda tõestab kaks olulist asja: karzheka ja 4. koha vahele jääb enam kui 110 000 dollarit ja eelmise aasta nimekirjas oli Petrishin kohal kõigest 3222 dollariga.

Tänavu on Petrishini meeskond võitnud mitmeid olulisi turniire, kuid suurima teenistuse 64 000 dollari näol tõi talle sisse 2. koht aasta alguses aset leidnud võistlusel Six Invitational 2019.

2. Robin “ropz” Kool – 173 958 dollarit

Robin Koolist on viimasel ajal nii palju räägitud, et tema nimi on paljudele eestlastele tõenäoliselt juba tuttav. Saksa meeskonna Mousesportsi ridadesse kuuluv Kool on Eesti edukaim “CS:GO” mängija.

Viimase kuu aja jooksul võitis Kooli meeskond nii Aasia meistrivõistlustel kui ka turniiril ESL Pro Leage Season 10 veerand miljonit dollarit, võistluselt cs_summit 5 lahkuti 60 000 dollariga ja aasta viimane turniir EPICENTER 2019 tõi tiimile sisse 120 000 dollarit. Nagu ropz ise ütleb, siis aasta lõpetati korraliku pauguga.

Clement “Puppey” Ivanov.Foto: Dot Esports

1. Clement “Puppey” Ivanov – 626 760 dollarit

Eesti e-spordi raudvara ei suuda tabeli tipust kõigutada ei ussi- ega püssirohi ning ei piisa ka Robin Kooli meeletult edukast aasta lõpust. Maailma ühe parima “Dota 2” meeskonna kaptenist Clement Ivanovist on saanud esimene Eesti e-sportlane, kes teenib aasta jooksul üle poole miljoni dollari.

Sel aastal tõid näiteks esikohad Chongqingi ja Pariisi suurturniiridel Ivanovile sisse 70 000 dollarit, kuid kõige suurem tšekk kirjutati talle pärast ajalooliselt suure auhinnafondiga võistlust The International 2019, kust Puppey (mitte kogu meeskond, vaid tema üksi) sõitis koju 411 000 dollariga. See summa on peaaegu sama suur kui Ivanovi eelmise aasta teenistus kokku.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses