E-sport

The International 2019 võib saada rekordilise auhinnafondi ja eestlane on sellele peafavoriit

The International on üks suurimaid e-spordiüritusi maailmas.Foto: Polygon

“Dota 2” suurturniir The International 2019 auhinnafond võib kasvada suurimaks läbi aegade. Hetkel on ühisrahastusel põhinevasse fondi kogunenud 25,7 miljonit dollarit ja rekordist on veel puudu natukene alla 5 miljoni.

Paljude arvates viib The International 2019 turniirilt koju kõige suurema rahasumma just Eesti e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov, kes on maailma parimaks “Dota 2” meeskonnaks peetava Team Secreti kapten. Secret lõpetas esikohal ka äsja päädinud “Dota 2” profihooaja.

Kuigi “Dota 2” arendaja ja The Internationali korraldaja Valve toetab auhinnafondi 1,6 miljoni dollariga, siis lõviosa turniiril laiali jagatavast rahast tuleb fännidelt. “Dota 2” mängijatele müüakse mängusiseseid tooteid ja iga tehingu maksumusest läheb 25% The Internationali auhinnafondi.

Rekordi püüdmiseks on veel aega laialt

Tänaseks on The International 2019 auhinnafond kasvanud 25 746 401 dollarini. Seda on juba rohkem kui eelmisel aastal, mil turniiri auhinnarahade laeks jäi 25,5 miljonit. Võistlus ise toimub aga augusti lõpus ja loo avaldamise seisuga saab auhinnafond kasvada veel 49 päeva.

See tähendab, et The International 2019 võib saada suurima auhinnafondiga e-spordivõistluseks eales. Hetkel hoiab esikohta praegu toimuv Fortnite World Cup, kus jagatakse välja 30 miljonit dollarit. The International 2019 on 56 päevaga kokku kogunud 25,7 miljonit dollarit. On enam kui tõenäoline, et järele jäänud 49 päevaga suudetakse veel kokku riisuda vähemalt 5 miljonit.

The Internationali auhinnafondi kasvule on kaasa aidanud paar olulist asja. Esiteks, Steami suvemüügi raames oli alla hinnatud “Dota 2” Battle Level and Treasure Bundle, mille müügitulust laekus turniiri fondi arvestatav hulk raha. Teiseks, Steami süsteemivea tõttu said kasutajad soodushinnaga pakkumist soetada korduvalt, mis tõi kaasa ka auhinnafondi hüppelise kasvu.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.