TOP 10: need on 2019. aasta kõige suurema teenistusega e-sportlased maailmas

"Fortnite'i" maailmameistrivõistlused võitnud 17-aastane Kyle Griesdorf oli 2019. aasta üks suurima teenistusega e-sportlasi.Foto: Dot Esports

Eelmise aasta suurima teenistusega e-sportlaste esikümme ei ole eriti kirju. Esindatud on ainult kahe mängu harrastajad ja pool edetabelist kuulub ühe meeskonna mängijatele.

Juba varem oleme ritta seadnud 2019. aastal kõige enam teeninud Eesti e-sportlased ning selle nimekirja esikoht jõuaks maailma edetabelis alles 33. kohale.

Alt leiad nimekirja kümnest e-sportlasest, kes võitsid eelmisel aastal kõige enam auhinnarahasid:

Shane “EpikWhale” Cotton.Foto: Dot Esports

10. Shane “EpikWhale” Cotton – 1 297 366 dollarit

Shane Cotton on USA-st pärit 17-aastane “Fortnite’i” mängija, kes paistis 2019. aastal eelkõige silma tugeva sooritusega “Fortnite’i” maailmameistrivõistlustel.

Lisaks aasta jooksul kogunenud väiksematele võitudele tuli ta maailmameistrivõistluste paarismängu turniiril 12. kohale, mille auhinnaks oli 50 000 dollarit. Tema suurim võit oli aga 3. koht üksikmänguvõistlusel, mida autasustati 1,2 miljoni dollariga.

Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen.Foto: Dagbladet

9. Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen – 1 509 516 dollarit

Emil Pederseni eelmine aasta ei erinenud oluliselt Shane Cottoni omast. Valdav osa tema teenistusest tuli “Fortnite’i” maailmameistrivõistlustelt.

“Nyhrox” tuli “Fortnite’i” maailmakarikal paarismängu turniiril esimesele kohale ja sai selle eest auhinnaks 1,5 miljonit dollarit. 2019. oli tema jaoks üldse hüppeline aasta kui võtta arvesse, et 2018. aastal teenis ta e-spordiga vaid 3600 dollarit.

David “Aqua” Wang.Foto: Kleine Zeitung

8. David “Aqua” Wang – 1 790 036 dollarit

Jätkame ikka “Fortnite’i” lainel, sest ka see mees teenis lõviosa enda 2019. aastal kokku riisutud varandusest “Fortnite’i” maailmameistrivõistlustel.

“Aqua” oli paarismängu turniiril “Nyhroxi” partner ja võitis seega sellel võistlusel samuti 1,5 miljonit. Lisaks sellele mängis ta edukalt ka mitmetel teistel “Fortnite’i” turniiridel. Võrreldes tema 2018. aasta 171 dollari suuruse teenistusega oli 2019 tema jaoks äärmiselt edukas.

Harrison “psalm” Chang.Foto: GameCrate

7. Harrison “psalm” Chang – 1 819 300 dollarit

Ja ikka ei saa me ilma “Fortnite’ita”. Sarnaselt eelmiste meestega läks “Fortnite’i” maailmakarikal hästi ka 24-aastasel USA-st pärit Changil.

Harrison jõudis “Fortnite’i” maailmameistrivõistluste sooloturniiri finaali, kus pidi leppima teise kohaga. See oli aga väärt 1,8 miljonit, nii et patt oleks kurta.

Kyle “Bugha” Giersdorf.Foto: Dot Esports

6. Kyle “Bugha” Giersdorf – 3 061 716 dollarit

Sellest härrasmehest kirjutati möödunud suvel pea lakkamatult. Ei juhtu just tihti, et 17-aastane poiss viib videomänguturniirilt koju 3 miljonit dollarit.

Kuid “Bugha” sai sellega hakkama, kui ta tõusis “Fortnite’i” maailmameistrivõistluste sooloturniiri võitjaks. Ta mängis hästi ka teistel võistlustel, kuid esikohta maailmakarikal ei tee üle ükski teine tema eelmise aasta saavutustest.

Anathan “ana” Pham.Foto: Liquipedia

5. Anathan “ana” Pham – 3 146 536 dollarit

Viimaks jõuab edukaimate e-sportlaste nimekirja ka esimene inimene, kes ei mängi “Fortnite’i”. Pham teenib leiba hoopis meeskonnas OG  “Dota 2” mängides.

OG ridades mängides võitis Pham eelmise aasta suurima auhinnafondiga e-spordi turniiri, The International 2019. Sellelt võistluselt pärineb peaaegu kogu tema eelmise aasta teenistus.

Johan “N0tail” Sundstein.Foto: Forbes

4. Johan “N0tail” Sundstein – 3 155 536 dollarit

26-aastane Taanist pärit Sundstein on “ana” tiimikaaslane OG-s, mis tähendab, et ka tema tõi The International 2019 turniirilt koju 3,1 miljonit dollarit.

Kuigi 2019. aasta nimekirjas on Sundstein 4. kohal, siis enimteeninud e-sportlaste edetabelis istub ta kindlalt kõige kõrgemal positsioonil. “N0tail” on kokku võitnud neli “Dota 2” Majorit ja kaks The Internationali ning tema karjääri jooksul teenitud võidusumma küündib peaaegu 6,9 miljoni dollarini.

Topias “Topson” Taavitsainen.Foto: Dot Esports

3. Topias “Topson” Taavitsainen – 3 163 536 dollarit

Sarnaselt eelmise kahe mehega kuulub ka 21-aastane Soomest pärit Taavitsainen OG hingekirja ja teenis seega The Internationalil 3,1 miljonit dollarit.

Väidetavalt soovis ta enne e-sportlase karjääri kasuks otsustamist kokaks saada, kuid jättis siiski õpingud katki ja keskendus “Dotale”. Tundub, et ta tegi õige valiku.

Sébastien “Ceb” Debs.Foto: Dot Esports

2. Sébastien “Ceb” Debs – 3 163 536 dollarit

Ei tule vast üllatusena, et ka Debs kuulub OG ridadesse ja lõviosa tema eelmise aasta teenistusest pärineb samuti The Internationalilt.

Möödunud suvel sai Debsist esimene prantslane, kes on The Internationalil esimeseks tulnud. Kuna OG võitis mullu suurima “Dota 2” turniiri teist aastat järjest, siis on ta ka üks vähestest mängijatest, kellel auhinnakapis on kaks The Internationali esikoha karikat.

Jesse “JerAx” Vainikka.Foto: Liquipedia

1. Jesse “JerAx” Vainikka – 3 163 536  dollarit

No muidugi istub selle rikkuseredeli kõige kõrgemal pulgal veel üks OG mees. Võttes arvesse kui edukas oli selle meeskonna jaoks 2019. aasta, siis ei ole siin midagi imestada.

Sarnaselt tiimikaaslastega jääb Vainikka eelmise aasta suursaavutuseks mõistagi The Internationali võit, kuid Liquipedia teab öelda, et väidetavalt suudab ta keelega enda nina puudutada. Mis selliste oskustega inimene nende e-spordi miljonitega ikka peale hakkab?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.