E-sport

Tuli ära! Clement Ivanov tegi suurturniiril Eesti e-spordi ajalugu ja kindlustas oma meeskonnaga vähemalt 3,6 miljoni dollarise auhinnaraha

Clement "Puppey" Ivanov (vasakul) koos oma meeskonnaga võitu tähistamas.Foto: Valve

Eesti edukaim e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov on taas ajalugu teinud. Ivanov ja tema meeskond Team Secret võitis arvutimängu “Dota 2” The International 10 turniiri poolfinaalis Hiina tiimi Invictus Gaming (iG) ja on jõudnud võistlusel seega kolme parima hulka, mis kindlustab vähemalt 3,6 miljoni dollarise auhinnaraha.

Team Secret võitis seeria iG vastu kindla 2-0 skooriga. Esimene mäng oli põhimõtteliselt juba esimestest minutitest alates Team Secreti käes ja võit tuli küllaltki lihtsalt, kuid teine mäng juba tasavägisem ja iG võitles lõpuni välja. Samas suutis Secret terve mängu vaikselt edu kasvatada ning lõpuks siiski võidu koju tuua.

Eesti e-sportlase meeskond teenib seega turniirilt vähemalt 3,6 miljonit dollarit, mis on suurim summa kogu Maarjamaa e-spordi ajaloos. Senine rekord pärineb samuti Ivanovilt – 2019. aastal tuli Team Secret The Internationalil neljandaks ja võitis 2 miljonit dollarit.

Auhinnarahad lähevad aga aina suuremaks. The International 10 teine koht toob koju 5 miljonit dollarit ja esimene koht juba ulmelised 18 miljonit.

Mis edasi saab?

Ivanov ja Team Secret liiguvad nüüd edasi nö võitjate finaali, mis tähendab, et nad on kindlustanud endale koha turniiri kolme parima meeskonna hulgas. Kui võitjate finaalis ka seeria võidetakse, siis on Team Secretil vaja võita veel grand final, kus lähevad kokku võitjate finaali ja lohutusringi finaali võitjad.

Kui Team Secret võitjate finaalis kaotab, siis on neil ikkagi võimalik kogu turniir võita. Seda juhul, kui võidetakse nii lohutusringi finaal kui grand final.

Team Secreti ja Ivanovi järgmine mäng toimub laupäeval kell 13:00. Vastaseks on teise poolfinaali võitja, ehk siis kas Venemaa parim meeskond Virtus.Pro või kogu turniiri favoriit PSG.LGD.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.