E-sport

Uuring: Eestis töötab e-spordivaldkonnas ametlikult ainult üks inimene

Kasvuruumi on Eestis veel kõvasti.Foto: Engadget

Uuest uuringust selgub, et 2019. aastal kasvas globaalsel areenil e-spordivaldkonnas töötavate inimeste arv kahekordselt, kuid Eestis töötab sellel alal ametlikult vaid üks inimene.

E-spordi tööhõiveportaali Hitmarker korraldatud uuringu eesmärk oli välja selgitada, kuidas on aja jooksul muutunud virtuaalspordis töötavate inimeste hulk. E-sportlasi arvesse ei võetud, vaid keskenduti neile, kes töötavad samas valdkonnas virtuaalatleetide ümber.

Selgitati välja, et täiskohaga e-spordis töötavate inimeste hulk kasvas mullu võrreldes 2018. aastaga 118,01% ja tõusis 3821 juurest 8330 peale. Kõige suuremat kasvu näidanud valdkonnad olid tarkvaraarendus, turundus ja disain.

Riikidest näitas 2019. aastal suurimat kasvu USA, kuid teisele kohale paikneb hoopis kaugtöö, mis näitab, et e-spordis on võimalik edukalt töötada pea igast maailma nurgast. Oluliselt kasvas e-spordialane tööhõive ka Suurbritannias.

Foto: Hitmarker

Selgub ka, et kui 2018. aastal ei töötanud Eestis e-spordi valdkonnas ametlikult mitte kedagi, siis 2019. aastal on sellel alal tegev üks inimene. See asetab Eesti samale pulgale Kolumbia, Horvaatia, Iraani, Portugali, Nigeeria, Liibanoni ja Mani saarega.

Kui peaksid soovima ise e-spordivaldkonnas karjääri teha, siis ettevõtetest oleks mõistlik keskenduda Twitchile, Riot Gamesile ja Epic Gamesile. Just need firmad võtsid 2019. aastal tööle kõige enam e-spordiga tegelevaid inimesi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.