E-sport

Vaata, kuidas mängida nii hästi kui üks maailma parimaid “CS:GO” tiime

Maailma üheks parimaks "CS:GO" tiimiks peetav Astralis võitis hiljuti Berliinis toimunud "CS:GO" suurturniiri.Foto: HLTV

Tahad olla “CS:GO-s” nii kõva tegija kui ühe maailma parima tiimi Astralise mängijad? Redditi kasutajad on meeskonna mängupildi pulkadeks lahti võtnud ja välja selgitanud, mis tiimi nii edukaks teeb.

Selgub, et Astralise edu valem võib peituda nende sihtimisharjumustes. Erinevalt teiste tiimide e-sportlastest ei sea Astralise mängijad enda sihikut peaaegu kunagi vastaste pea kõrgusele. Selle asemel sihitakse natukene madalamale ja keskendutakse kehasse suunatud tabamustele.

See strateegia ei ole “CS:GO” profiskeenel tavapärane. Lasud pähe teevad vastasele rohkem haiget ja viivad ta seega kiiremini rivist välja. Kuid tundub, et Astralise mängijad eelistavad suuremale kahjule kindlamaid tabamusi. Pea on väike, mistõttu on seda tabada keerulisem. Kehale pihta saada on aga palju lihtsam ning mitu järjestikust tabamust võivad vastase kiiresti mängust välja lüüa.

Kõneka näitena tuuakse välja Astralise ridadesse kuuluva Emil “Magisk” Reif mäng kaitses. Videost on näha, et ta hoiab enda sihikut vastaste peast märgatavalt madalamal ning suunab lasud eelkõige kehasse.

“CS:GO” huvilistel tasub kindlasti pilk peale visata täispikale Redditi kasutajate strateegiaanalüüsile. Mängu analüüsitakse väga põhjalikult ja sealt võib leida kasulikke nippe enda oskuste parandamiseks.

Astralis võitis septembri alguses lõppenud Berliini “CS:GO” suurturniiri, kus näitas häid tulemusi ka Mousesportsi ridades mängiv eestlane Robin “ropz” Kool. Vaata siit, kui palju parem on ropz tavalisest “CS:GO” mängijast. Ja kui “CS:GO” tundub sulle ikka veel nagu hiina keel, siis oleme kokku pannud ka lihtsa juhendi, mis teeb isegi sinu vanaemast e-spordi spetsialisti.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.