E-sport

Video: Eesti kuulsaim e-sportlane murdis tippu läbi raske töö ja mitmete skandaalide

29-aastane tartlane Clement "Puppey" Ivanov on üks maailma parimaid "Dota 2" mängijaid.Foto: WDS Media

Tarust pärit “Dota 2” mängija Clement “Puppey” Ivanov on üks maailma kuulsamaid e-sportlasi ja oma ala tipptegija. Tema tõusule tippu on kaasa aidanud ränk töö, millega on kaasas käinud ka omajagu skandaale.

theScore Esportsi pooletunnine dokumentaal võtab kokku, kuidas sai ühest noorest Tartu poisist maailma parimaid “Dota 2” mängijaid. Veel kümnekonna aasta eest tegi Clement raskemuusikabändi ja käis Heino Elleri muusikakoolis, kuid leidis alati, et tavapärane haridus ei ole tema jaoks. Sestap otsustas ta pühenduda “Dotale” ja e-spordile.

Tegu on huvitava dokumentaaliga, mis seletab hästi lahti, kuidas on Ivanov virtuaalspordis jõudnud niivõrd kaugele. Lisaks Clementile endale võtavad videos sõna ka mitmed tema praegused ja endised meeskonnakaaslased.

Augustis osales Puppey juhitud Team Secret maailma suurima auhinnafondiga e-sporditurniiril The International 2019, kus jäädi neljandaks ja võideti 2 miljonit dollarit. Ivanov hoidis kõrget kohta 2018. aastal enimteeninud Eesti e-sportlaste nimistus ja on ka tänavu võitnud suuri summasid.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.