Eesti

Kadunud kiisud ja rääkivad viinerid: 6 kõige veidramat Eesti Laulu lugu läbi aegade

Sel aastal lisab Eesti Laulu kamaluga veidrust ansambel Viinerid.Foto: kuvatõmmis

Eesti Laulul on alati veidrusi tehtud. Sel aastal on poolfinaalis näiteks ansambel Viinerid looga “Kapa Kohi-LA”. On vähem ja rohkem meeldejäävaid veidrusi, on lugusid, mida oskame ikka veel kaasa laulda, aga on ka neid, mis on kahjuks ununenud.

Tutvustame-meenutame Eesti Laulu lavadelt läbi käinud kummalisi muusikapalasid, mis väärivad meelde tuletamist (Ja “Leto Svet” ei ole üks neist).

Viinerid – Kapa Kohi-LA – Eesti Laul 2020

Poisid on uhkelt ette võtnud ja neimdropivad nii Beebilõusta kui Nublut, mainitud saab kaudselt ka 5MIINUST. See on ood Eesti väikestele kohtadele: kolkaküla romansid ja mure selle pärast, kas ülejäänud Eesti ikka teab, kust Birgit Õigemeel pärit on.

Isegi Keila on nendele artistidele liiga suur linn, et külla minna. Tundub, et poisid teevad lihtsalt pulli, aga mis saama hakkab, seda kõike näeme alles 2020. aastal laval.

Kaia Tamm – Wo sind die katzen – Eesti Laul 2019

Kassid! Kus on kassid? Kus on kassid? Aga kus nad on? Nad tantsivad kuni loomaarst tuleb. Kaia Tamme “Wo sind die katzen” oli võrratu lugu sellest, et vahel on ka kassidel pidu.

Laval toimuv furriede kogunemine oli kohati koguni hirmu tekitav ja tegi asja eriti veidraks. See laul ei lähe naljalt meelest.

Meisterjaan – Parmupillihullus – Eesti Laul 2016

Sellist ürgset parmupillitehnot kuuleb nüüd pea igal teisel metsafestivalil Võru mägede vahelt Illiku laiudeni.

Aga Meisterjaani põhivoolu muusikaline tähelend algas just selle kummaliselt hüpnootilise tantsulooga Eesti Laulult. Parmupillihullus jõudis muide edasi finaali ning lõpetas Eesti Laul 2016 viienda kohaga.

Bluestocking – Kordumatu – Eesti Laul 2016

Eesti laul 2016 tõi meile tõesti tavalisest rohkem kummalisi palasid. Kui enamasti jäävad veidrad asjad pikaks ajaks meelde, siis Bluestockingu “Kordumatu” on kummaliselt unustatav.

Lugu ise polegi niivõrd imelik, lihtsalt tavaline armuvalu ja teise juurde minemise laul mõne kummalisema lüürikareaga, nagu Eesti keskmised laulud ikka, aga lavale oli toodud rulluisutavad kassid ja see kõik nägi tõesti kummaline välja.

Winny Puhh – Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti – Eesti Laul 2013

Pole see jõumehe elu üldse kerge! Ei varem ega hiljem pole Eesti Laulul üle 80% laval olijatest oma kolmeminutilise laulu ajal korraga laes rippunud.

Tegelikult vist üldse pole pea alaspidi olemine väga tavaline, vahel ronitakse väga kõrge kleidi sisse, aga sellist lavasõud pole veel keegi järgi teinud. Winny Puhh sai Eesti Laul 2013 finaalis kolmanda koha.

Elmayonesa – Kes ei tantsi, on politsei – Eesti Laul 2011

Argentiinlase Elmayonesa katse Eesti tantsima panna tuli väga hästi välja – 2011. aasta külmal talvel kuulis seda lugu üle Eesti öistel ja varahommikustel tundidel klubides ja baarides, ilmselt isegi Kohilas.

Selle järgi tantsisid võib-olla isegi mõned politseinikud. Lugu on endiselt kaasahaarav ja endiselt veider!

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses