Eesti

Nublu naaseb Eesti HipHop festivalile

Nublu astub EHHF-il taas lavaleFoto: pressimaterjal

12.–13. augustini toimuva Eesti HipHop festivali tänavune programm on paigas. Publiku ette jõuab nii kohalik raudvara kui ka tulevikutähed ning lõpuks on tagasi EHHF-il ka nublu.

Mõned aastad tagasi kukkus nublu justkui meteoriidina Eesti muusikailma ja vallutas selle. Sellist tähelendu ei osanud keegi ette näha – isegi mitte nublu ise! 2018. aasta alguses ei saanud inimesed küllalt tema läbimurdelisest singlist “Droonid” ja juba pool aastat hiljem kujunes aasta hümniks “Mina ka”.

On üsna tavaline näha nublu nime domineerimas Eesti edetabeleid mitme looga korraga ning see maskis poeet ei ole jäänud märkamata ka välismaal. Ta on välja müünud esinemisi nii Soomes, Šotimaal kui ka Ameerika Ühendriikides, ületades oma muusikaga keelebarjääre.

2020. aasta detsembris andis nublu välja oma debüütalbumi “Café Kosmos”, mille avasingel oli üks seni edukamaid Eesti-Soome muusikakoostöösid ehk “Universum” koos Mikael Gabrieliga, mis troonis Spotify ja YouTube’i vooge mõlemas riigis korraga.

“Sel aastal ootame kindlasti rohkem inimesi festivalile kui kunagi varem. Põhjuseks, et kaks viimast aastat oleme festivali teinud piirangute all ja piletimüük näitab, et inimesed janunevad EHHF-i järele,” lausus Genka.

“Kutsun üles ka kõiki algajaid oma demosid saatma meile, kellest 5 saavad võimaluse esineda EHHF Open Mic raames,” lisas ta.

Eesti HipHop festival 2021 toimub 12.–13. augustini ja tänavu juba 16. korda. Varasemalt on oma osalemist juba kinnitanud 5MIINUST, A-Rühm, Arop, Genka, reket, pluuto, Põhjamaade Hirm, KiROT, villemdrillem, Bad Art, Clicherik & Mäx, Maxtract & Ajataju, Kriipsu-Uku, margiiela, HELEZA, SVNDRA, kaw, Azma, Leis ja Prodigyboys, Lil Till, Utoopia, DEW8, Küberünnak ja Karmo, Väike PD, NKN, Töökoda, Põhjakiht & Epp Kõiv ning Rikošett.

Lisaks muusikale on Eesti HipHop Festivali programmis oma kindlal kohal ka Ballzy Tänavakoss, graffitijam, tantsuvõistlus / Open Mic ja Comedy Estonia. Ajendatult maailmas toimuvast on sel aastal EHHFil toimumas ka uus ja põnev PELTAREIV.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.