Eesti

Salapärane isik omastas Tallinna TV domeeni ja hakkas selle eest raha välja pressima

Uuendatud!

Mis toimub tallinnatv.ee domeeniga?Foto: kuvatõmmis

Avastasime üllatusega, et netiaadress www.tallinnatv.ee viib hoopis Kanal 2 kodulehele. Selgub, et domeen on registreeritud eesmärgiga see Tallinna TVle maha müüa, kuid mitte Kanal 2 poolt.

Diktor uuris Tallinna TV juhatuse liikmelt Taavi Pukkilt, kas ta on teadlik sellest, kuhu inimesed tallinnatv.ee aadressi otsides satuvad.

“Jah, kahjuks tean küll,” muheleb Pukk telefonis. “Ega siin midagi ei olegi. Kuna domeenid on kõigi poolt vabalt registreeritavad, siis ongi nii nagu on.” 

Olenemata asjaolust, domeen viib Kanal 2 kodulehele, ei ole selle omanik Eesti Meedia, vaid isik, kes soovis domeeni müügiga teenida kena kopika.

“Tegelikult tuli meile jaanuaris teade ühe inimese poolt, kes kirjutas, et soovib seda domeeni müüa,” selgitab Pukk. “Korra mõtlesime selle peale, aga lõpuks ei näinud mõtet. See on kaheldava väärtusega äri, et registreerin domeeni ära ja siis küsin raha.”

Kuigi Pukk ei olnud valmis tallinnatv.ee domeeni omaniku nime avaldama, reedab kiire külaskäik domeeniregistrisse, et see on eelmise aasta 20. detsembril registreeritud Raivo Palmiste nimele.

Tallinnatv.ee domeen kuulub isikule, kes on Eesti seadustega juba pahuksis.Foto: kuvatõmmis

Palmistet, kes on seotud enam kui 100 erineva firmaga, süüdistab prokuratuur hetkel hoolsuskohustuste rikkumises. Pärnu Postimees kirjutas eelmisel suvel, et tegu on “tankistiga”, kes laseb ennast tasu eest kirjutada võlgadesse sattunud firmade juhatustesse.

Diktor üritas Palmistega kontakti saada, kuid mitmetele väidetavalt temale kuuluvatele telefoninumbritele helistamine vilja ei kandnud.

Siiski, Pukk tallinnatv.ee domeeni hetkeolukorras probleemi ei näe, kuid arvab, et tulevikus on sellega tõenäoliselt tarvis tegeleda.

“Kui Tallinna TV asutati, siis valiti EU (lõpuga domeen, toim.), sest see oli siis just tulnud ja oli popp ja äge,” selgitab Pukk. “Ideaalne oleks muidugi ttv.ee, aga ka see on ammu registreeritud. On võimalus, et ehk peame kunagi ikka sellega tegelema.”

Uuendtud 17:04

Uuenduse järel pole avalikult enam domeeni registreerija andmeid näha. Lugu kajastab andmeid 18.02.2019 seisuga.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.