Eesti

Spekuleerime: Mida “Teneti” meeskond Tallinnas tegelikult filmib?

Linnahall on nüüd Ukraina.Foto: Geenius.ee

Täna hommikul jõudis Tallinnasse Christopher Nolan koos filmi “Tenet” meeskonnaga. Püüame pressis avaldatud fotodelt tuvastada, kes Tallinna jõudsid seda enam, et mitmeid neist ei ole mainitud filmi “Tenet” Imdb leheküljel.

Siia jõudnud spetsialistide ja väheste avaldatud infokildude põhjal võib ka ennustada, mida Eestis filmima hakatakse.

Koos Christopher Nolaniga on Eesti võtetel ka filmi monteerija Jennifer Lame ja see ei ole väga tavapärane. Üheks võimalikuks põhjuseks võib olla see, et “Tenet” on Jennifer Lame’i esimene koostöö Christopher Nolaniga.

Režisööri stiili ja nägemuse täpsemaks mõistmiseks on hea kohe alguses tema kõrval olla. Võimalik on ka see, et plaanis on filmida nii keerukaid stseene, et vajalikud on ka monteerija nõuanded.

Loomulikult on filmivõtetel kohal operaator Hoyte Van Hoytema koos oma meeskonnaga (Chris Bangma jt.). Osavõtjate välimuse eest hoolitseb filmi kostüümikunstnik Jeffrey Kurland.

Juba nädalapäevad varem Jõudis Tallinna Jack Taggart, kelle erialaks on kostüümide vanutamine. Erinevaid füüsilisi ja keemilisi vahendeid ning värve kasutades teeb tema uutest riietest räsitud kostüümid.

Just see ja fakt, et siin alustavad tööd ka filmi kaskadööride juhendaja George Cottle ning Chris Daniels annavad alust arvata, et juhtuma hakkab midagi huvitavat.

Chris Daniels’i erialaks on stunt rigging ehk siis toestusköitega trikid. Toestusköisi kasutatakse suurte hüpete ja kukkumiste filmimisel, aga ka siis, kui on vaja näidata, kuidas kuulitabamuse saanud või plahvatusse sattunud inimene meetrite kaugusele lendab.

IMDB leheküljel on filmi meeskonnas mainitud ka sõidukite disainereid ja ehitajad. Sõidukite disainerid hoolitsevad selle eest, et tavalistest autodest saaks näiteks Ukraina politseimasinad.

Sõidukeid ehitatakse aga juhul kui filmis on selliseid liikureid, mida veel olemas ei ole või on vaja olemasolevale autole lisada erilisi omadusi. Auto erilisteks omadusteks on näiteks purunemine täpselt plaanitud hetkel ja selle purunemise täpne kordamine mitme filmivõtte jooksul. On väga võimalik, et filmis tegevuses juhtub Lasnamäe kanalis mõni liiklusõnnetus.

Linnahalli võtteplatsil on juba nähtud relvi. Mida kõike veel filmist oodata võib selguda järgmiste päevade jooksul.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.