Filmid

Eesti film võitis maineka auhinna ja sai loa kandideerida Oscarile

Kas German Golubi film võib tuua Eestisse Oscari?Foto: Valeriya Zankovych/Shutterstock

Eesti režissööri German Golubi film “Mu kallid laibad” võitis tudengifilmide Oscaril kuldmedali. See annab filmile loa kandideerida parima lühifilmi Oscarile.

Tudengifilmide Oscarite parimates parimad kuulutati välja juba septembris, kuid nüüd avalikustati võitjate paremusjärjestus. Parima rahvusvahelise filmi kategoorias kuulutati välja kolm parimat linateost, nende seast tõusis esikohale Golubi “Mu kallid laibad”.

Võit annab Golubi filmile õiguse kandideerida ka parima lühifilmi Oscarile. Muide, viimati tõi Eestisse tudengifilmide Oscari üks teine oma filmiga hiljuti Oscarile kandideerinud lavastaja – Tanel Toom, kes võitis tudengi-Oscari 2010. aastal filmiga “Pihtimus”.

“Mu kallid laibad” jutustab loo maalt pärit poisist, kes jääb järsku kodutuks ja asub raha teenimiseks asub laibavedajana. Golub on ka ise laibavedajana töötanud, kuid väidab siiski, et tema film ei ole autobiograafiline.

Kas tead Eesti filmidest kõike ja arvad, et suudad seda tõestada? Siis pane ennast proovile filmimängus ja selgita välja, kas suudad ära arvata, millistest Eesti filmidest on pärit need tuntud tegelased.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.