Filmid

Iisraeli näitlejanna Gal Gadot hakkab kehastama Kleopatrat, kuid paljudes tekitab see tulist viha

"Wonder Womani" Gal Gadost saab Kleopatra, kuid paljudele see ei meeldi.Foto: kaader filmist "Wonder Woman".

“Wonder Womani” superkangelasfilmidega kuulsust kogunud iisraeli näitlejanna hakkab tulevases filmis kehastama Egiptuse valitsejannat Kleopatrat, kuid paljude arvates ei ole see rassilistel ja poliitilistel põhjustel sobilik valik, kirjutab Al Jazeera.

Uut Kleopatra elule keskenduvat filmi kirjeldatakse kui eepilist biograafilist draamat, mille peaosas astub üles Gal Gadot. Paljuf arvavad aga, et Gadot asemel peaks Kleopatrat kehastama Araabia juurtega näitlejanna. Samuti ei meeldi inimestele Gadot kunagine staaž Iisraeli armees.

Kleopatra päritolu

Mitmete inimeste arvates on kuulsa Gadot Kleopatra filmi kaasamise peamiseks põhjuseks tõmmata projektile rohkem tähelepanu, kuid seda tehes vaadatakse mööda asjaolus, et Egiptus on Araabia riik. Leitakse, et Kleopatrat peaks mängima keegi, kes kohaliku elanikkonnaga rohkem sarnaneb.

Sellele argumendile on ka vastuhääli. Ajaloolased on välja toonud, et Kleopatra esivanemad ei olnud pärit Araabiast, vaid Makedooniast. Kleopatra isa oli Ptolemaios I, kes sai Egiptuse valitsejaks pärast selle riigi vallutanud Aleksander Suure surma.

Iisraeli poliitika

Kuid paljud on Gadot vastu ka poliitilistel põhjustel. Gadot on teeninud Iisraeli armees ning näidanud üles toetust mitmetele Iisraeli armee vastuolulistele tegudele.

Näiteks 2014. aastal Gaza sektoris toimunud 52-päevase sõja ajal, kus hukkus 3000 palestiinlast, valvad osa neist tsiviilisikud, kiitis Gadot sotsiaalmeedias Iisraeli armee tegusid.

Kõik see tõenäoliselt suurte filmistuudiote otsuseid ei muuda ning vaevalt, et Gal Gadot Kleopatra rollist eemaldub. Veel ei ole teada, millal film kinodesse jõuab.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.