Filmid

Inimesed ei tee vahet filmide “Harry Potter” ja “Sõrmuse isand” kuulsatel võluritel

Fotod: Capital Pictures & AP/ Scanpic

Kui mõelda võluri peale, siis arvatavasti meenub sellega vähemalt üks filmitegelane. Tõenäoliselt on selleks, kas ekraaniteose “Sõrmuste isand” kangelane Gandalf või “Harry Potter’i” Dumbledore. Jaa, võib juhtuda ka niiviisi, et tegelaskujud lähevad omavahel sassi.

Selliseid olukordi pidavat näitleja Ian McKellen’iga pidevalt ette tulema. Portaal Cinema Blend vahendab, et mehele tullakse tänaval tihtipeale ligi ja räägitakse kui suur Harry Potteri fänn tema laps on. McKellen’il ei ole muud kui seepeale muiata, sest tema mängis Gandalf’it linaloos “Sõrmuste isand”.

McKelleni sõnul on temalt küll kunagi küsitud, kas ta on nõus asendama Dubledori esimest osatäitjat Richard Harrist kui too haigestus. Ta oli sellega mõistagi nõus, kuid enne kui Harris siit ilmast lahkus, jõudis ta koostada nimekirja näitlejatest, kes tema arust täiesti väärtusetud on.

McKellen olevat selles küllaltki lühikeses nimekirjas sees olnud ja austades sureva mehe soove loobus pakutud osast.

Kuid sellest rollist ei saa ta kunagi lahti, sest inimesed ajavad teda jätkuvalt segamini Michael Gamboniga, kes Dubledor’i mängimise üle võttis.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.