Filmid

Iroonia: Hollywood oli viimati nii suures madalseisus 25 aasta eest, mil esilinastus film “Viirus”

Film "Viirus" jõudis kinodesse 25 aasta eest.Foto: kaader filmist

Koroonaviirusest tingitud kinode sulgemise esimesed tõsisemad märgid on kohal. USA kinoturul nähti äsja lõppenud nädalavahetusele sarnaselt madalaid numbreid viimati 1995. aastal, vahendab Box Office Mojo.

Kümme suurima kassaeduga filmi teenisid nädalavahetusel napilt üle 50 miljoni dollari. Viimati oli Hollywood sellises madalseisus täpselt 25 aasta eest 17.-19. märtsi nädalavahetusel, mil iroonilisel kombel jõudis kinodesse film “Outbreak” (“Viirus”). Selles filmis võitlesid Dustin Hoffman ja Rene Russo Zaire’is puhkenud Ebola epideemiaga.

Viis suurima teenistusega filmi tõid kokku sisse 30,7 miljonit dollarit, mis tavapärastes tingimustes oleks üheainsa filmi normaalne saak. Kõige edukamas linateoseks osutus Disney ja Pixari animatsioon “Edasi”, mis teenis 10,6 miljonit dollarit.

Koroonaviiruse tõttu on mitmete filmide tootmine kas peatatud või nende ilmumiskuupäev edasi lükatud. Nende sekka kuuluvad näiteks uusim Bondi-film ja värske Eesti mängufilm. Hetkeseisuga kuni 1. maini on suletud ka kõik Eesti kinod.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses