Kinos esitletakse “Avatari” teise osa esilinastusega uut 3D Active+ tehnoloogiat

3D Active+ süsteemiga on pilt heledamFoto: pressimaterjal

Tallinna T1 keskuses asuv kino CINAMON IMAX esitleb esimesena Eestis uut 3D Active+ kolmemõõtmelise pildi tehnoloogiat. Esimene 3D-film, mis seda tehnoloogiat kasutab, on režissöör James Cameroni “Avatar: vee olemus“ („Avatar: The Way of Water“).

3D Active+ süsteem loob loomulike värvidega terava pildi. Võrreldes passiivsete 3D-süsteemidega on pilt 20 protsenti heledam.

“Aktiivsed 3D-prillid töötavad nii, et pilti kuvatakse vaheldumisi vasakusse ja paremasse silma ning selle tulemusena tajub vaataja pilti kolmemõõtmelisena ,“ selgitas CINAMON Groupi turundusjuht Asta Norvilienė pressiteates.

IMAX-i formaat loob suuremõõtmelise, selgeima ja piseimate detailidega pildi. IMAX-i juurde kuuluvad eredamate värvustega filmiprojektorid ja spetsiaalselt kohandatud helisüsteemid, mille heliulatus on terve oktaavi madalam kui tavalistel kõlaritel, nii et vaataja tunneb ennast otsekui keset ekraanisündmusi.

IMAX-i formaat võimaldab võrreldes tavatehnoloogiaga filmida ja näidata kuni 40 protsenti rohkem pilti. IMAX-i eesmärk on pakkuda maailma kõige haaratavamat filmivaatamiselamust.

T1 keskuse juhi Tarmo Hõbe sõnul on tähendusrikas, et Eesti esimene 3D Active+ tehnoloogiaga kinosaal asub just T1-s.

“Eestis ainulaadse kinotehnoloogia jõudmine esimesena justnimelt T1-e sümboliseerib keskuse kriisist väljumist ja kiiret uuenemist. Usume, et see aitab suurendada meie keskuse populaarsust ja tuua T1-e senisest veelgi rohkem külastajaid,“ sõnas Hõbe.

Filmis „Avatar: vee olemus“ elab peategelane Jake Sully oma uue pere keskel planeedil Pandora. Kui aga minevikust pärit oht naaseb Pandorale, peab Jake üheskoos Neytiri ja Navidega kaitsma oma koduplaneeti.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.