Filmid

Klassikaliste Disney multifilmide ette lisati rassistliku sisu eest hoiatav teade

1953. aasta film "Peeter Paan" sai rassismisildi külge indiaanlaste kujutamise eest.Foto: kaader filmist "Peeter Paan"

Mitmete tuntud Disney animafilmide ees näevad Disney+ striimimisteenuse kasutajad nüüd uut sõnumit, mis hoiatab vaatajaid rassistliku sisu eest, kirjutab The Telegraph.

Uus hoiatus puudutab eelkõige vanemaid “Disney” filme nagu näiteks “Peeter Paan”, “Dumbo” ja “Džungliraamat”. Hoiatust näeb enne filmi algust ning see väidab, et kõnealuses filmis esineb erinevate kultuuride ja inimeste negatiivset käsitlust.

Näiteks 1953. aastal ilmunud filmi “Peeter Paan” täiendati hoiatusega, kuna indiaanlasi kutsutakse sõnaga “punanahad” ning indiaani kultuurile on alavääristav stseen, kus Peeter Paan tantsib koos kaaslastega indiaanlaste peakatteid kandes.

1970. aasta film “Aristokassid” sai samuti ette rassismile tähelepanu juhtiva hoiatuse. Siin toodi põhjuseks, et üks filmi tegelastest laulab väga halva ja ja stereotüüpse inglise aktsendiga ning mängib klaverit söögipulkadega.

Eestlasi see muudatus veel ei puuduta, kuna Disney+ peaks meieni jõudma alles järgmisel aastal. Küll aga ei ole selle juhtumi puhul tegu esimese sellesarnase olukorraga – mõne aja eest eemaldati legendaarne film “Tuulest viidud” HBO striimimisteenusest ja toodi hiljem tagasi linateose ajaloolist konteksti seletava sissejuhatusega.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.