Filmid

Legendaarne Quentin Tarantino plaanib enne erruminekut vändata vaid üheainsa linateose

Quentin Tarantino lehvitab filmimaailmale aidaa.Foto: By Featureflash Photo Agency/Shutterstock

Lavastaja Quentin Tarantino toob filmisõpradeni veel ainult ühe uue linateose, pärast mida plaanib Tarantino Hollywoodiga lõpparve teha ja keskenduda romaanide kirjutamisele.

Tänaseks üheksa filmi lavastanud Tarantino soovib oma 30 aastat väldanud karjääri lõpetada kuulsuse tipus ja elu parimas vormis.

“Ma tunnen filmiajalugu ja tean, et sellest kohast, kuhu olen jõudnud, režissöörid enam paremaks ei lähe”, selgitas Tarantino.

Tarantino sõnul ei ole tema lavastatud filmide hulk küll võrreldav paljude teiste režissööridega, kuid tal on sellegipoolest olnud pikk ja viljakas karjäär.

Oma viimasest filmist rääkides jääb Tarantino kidakeelseks, kuid tunnistab, et kaalus ühel hetkel oma 1992. aastal ilmunud debüütfilmist “Reservoir Dogs” kaasaegse versiooni väntamist. Tänaseks on Tarantino sellest plaanist loobunud, kuna soovib, et tema viimane film oleks midagi uut ja seninägematut.

Pea kõik Tarantino filmid on olnud kriitikute ja publikute poolt soojalt vastu võetud kassahitid. 1992. aasta “Reservoir Dogsil” järgnes kaks aastat hiljem legendaarne “Pulp Fiction”. Tarantino kolmas film oli 1997. aastal ilmunud “Jackie Brown”.

Väga laialdase tähelepanu osaliseks said 2003. ja 2004. aastal linastunud “Kill Billi” filmid. Neile järgnes 2007. aastal Tarantino kõige leigemalt vastu võetud linateis “Death Proof”. 2009. aastal jõudis kinolinale “Inglorious Basterds”, 2012. aastal “Django Unchained” ja 2015. aastal “The Hateful Eight”. Tarantino seni viimane film on 2019. aastal esilinastunud “Once Upon A Time in Hollywood”, mis võitis kaks Oscarit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.