Filmid

Müüki pandi Sylvester Stallone filmis kaasa teinud haruldane auto ja see ei maksa üldse palju

Kujuta ette, kuidas oleks sellega lapsi kooli viia.

Tahad enda garaaži killukest kinoajalugu? Siis osta ära futuristlik sõidumasin, mis tegi kaasa 1995. aastal ilmunud Sylvester Stallone märulis “Judge Dredd”.

Kuigi see hiiglaslik sõiduk näeb välja ulmeline, siis tegelikult on see ehitatud 1976. aasta Land Rover 101 FC baasil. Usu või ära usu, aga “Judge Dreddi” filmis oli see monstrum takso. Küllap siis on düstoopilises tulevikus teed kõvasti auklikumad.

Auto tuleb koos 2,5-liitrise V8 mootoriga ning parempoolse rooliga ning müüja sõnul töötab ka mootor probleemideta. Küll aga pole masinal odomeetrit ja tehnilist passi, mis teeb sellega Rimisse piima ja leiva järele sõitmise keeruliseks. Hind pole samuti kõige krõbedam. Jah, 21 200 eurot on suur summa, kuid kinoajaloos ainulaadse masina kohta on see ikka üsna odav.

Sisutus on pehmelt öeldes minimalistlik.

Kokku ehitati selliseid autosid “Judge Dreddi” tarvis 31 tükki. Suurem osa Land Roveritest said pärast filmimise lõppu oma algse kuju ja vormi tagasi ning ainsat filmi tarvis ümbertehtud sisustusega masinat omab Land Rover. Müüakse seega tõepoolest rariteetset masinat, mida mujalt ei leia. Kui nüüd selle ainult kuidagi Texasest kätte saaks…

Filmina on “Judge Dredd” kahtlemata läinud kinoajalukku, kuid mitte positiivses mõttes. Eriefektid olid oma aja kohta toredad, kuid “Dreddi” peetakse tänaseni Stallone üheks kõige kohutavamaks rolliks eales.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.