Filmid

Vaata Oskar Lutsu jutustusel põhineva põnevusfilmi “Soo” esimest treilerit

"Soo" peaosas astub üles Franz Malmsten.Foto: Robert Lang

Oskar Lutsu samanimelise jutustuse ainetel valminud romantiline põnevusfilm “Soo”  jõuab kodumaise publikuni 20. augustil. Nüüd on kõigil võimalik vaadata filmi esimest treilerit. 

“Soo” viib vaatajad 1917. aastasse. Euroopas möllab Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga pulbitseb revolutsioon. Noor kunstnik Toomas Haava (Franz Malmsten) naaseb Pariisist venna sootallu.

Tahtmatult mässib ta end konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga (Martin Kork), kes ahistab Metskassina tuntud kohalikku salapärast kaunitari Hildat (Hanna-Ly Aavik). Loomult edev Toomas avastab end peatselt keset võitlust armastuse eest, kusjuures panuseks on ei rohkem ega vähem kui tema enda elu.

Maailma ajaloo murranguliste hetkede taustal lahti rulluvas ajastufilmis põimuvad omapärase atmosfääriga põnevik ning samavõrd kaasahaarav armastuslugu. Loomulikult ei puudu siit ka Lutsu teostele omane huumor ja värvikad kõrvaltegelased.

Romantilise põneviku “Soo” peategelasi kehastavad Franz Malmsten ja Hanna-Ly Aavik. Teistes osades Liis Remmel, Grete Kuld (Klein), Märten Matsu, Indrek Taalmaa, Epp Eespäev, Toomas Suuman, Helgur Rosenthal ja Martin Kork.

“Soo” toovad filmisõpradeni Ergo Kuld ja Martin Algus, kelle eelmine film “Talve” meelitas Eestis kinodesse 150 000 vaatajat. 

Toimetas Martin Liivand.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.