Filmid

Vaata tasuta ajaloo esimest arvutimängu jaoks loodud Oscariga pärjatud filmi

Videomängu "Medal of Honor: Above and Beyond" arendajad võitsid eile mängutööstuse esimese Oscari.Foto: Respawn Entertainment

Ööl vastu tänast toimunud Ameerika filmiakadeemia auhindade jagamisel võidutses lühidokumentaalide kategoorias teos nimega “Colette”, mis on valminud mängustuudios Respawn Entertainment. Tegu on esimese Oscariga pärjatud filmiga ajaloos, mis on loodud mängustuudio poolt videomängu tarvis.

Respawn on tuntud mitmete populaarsete videomängude arendajana. Hetkel on nende kõige menukam teos mitmikmäng “Apex Legends”, varasemalt on välja lastud ka “Titanfalli” seeria ning 2019. aasta üks parimad mänge “Star Wars Jedi: Fallen Order”. Oscariga pärjatud “Colette” pärineb stuudio ühest vähem tuntud mängust.

Eelmise aasta lõpus ilmus Respawni arendatud VR-mäng “Medal of Honor: Above and Beyond”, mille tegevus toimub Teise maailmasõja päevil. Mäng ise sai kesist tagasisidet, kuid mängitavate osiste vahele on “Medal of Honor” pikkinud kaasahaaravaid dokumentaale, mis avavad ilustamata Teise ilmasõja päevil elanud inimeste eluolu. Üheks selliseks filmiks on ka Oscari võitnud “Colette”.

“Colette” on südamlik lugu kunagisest Prantsuse vastupanuliikumise võitlejast, kes peab aastaid hiljem silmitsi seisma Teise maailmasõja päevil kogetud valusate traumadega. Filmis otsustab 90-aastane Colette Marin-Catherine, kes on keeldunud 74 aasta jooksul Saksamaa pinnale astumast, külastada just selles riigis asunud koonduslaagrit, kus Teise maailmasõja päevil lõppesid tema venna elupäevad.

25-minutilist “Colette’i” saad tasuta vaadata siit:

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.