Vaata treilerit: uus Eesti film “Vaba raha” viskab krüpto ja investeerimise üle nalja

"Vaba raha" filmiti möödunud suvel Eestis ja Californias.Foto: tootja

“Ükssarviku” režissöör Rain Rannu värske film jälgib, kumb juhtum enne: kas lõhkeb krüptomull või kukub kokku pangandus.

Film rullub lahti 2012. aastal, kui tulevane krüptokunn Maximillion (Miklós Bányai) maksab Eesti programmeerijale Taavile (Märt Pius) bitcoinides, mille väärtus oli veel nii pisike, et ta need unustab. 

Kümme aastat hiljem, kui bitcoini väärtus on tuhandeid kordi suurem ning Taavi ja tema abikaasa Liisa (Steffi Pähn) on koduostu tupikus, kuluks üks “lotopilet” ära – aga kus on krüptovõtmeid sisaldav mälupulk.

Samal ajal peab konservatiivne pankur Erik (Ivo Uukkivi) maailmavaatelist võitlust gaas põhjas Lamborghiniga kuristiku suunas ralliva Maximillioniga, teadmata, et tema enda teismeline poeg Kevin (Mattias Kermes) on viimase loodud krüptobörsi suurklient. 

“Maailm, kus kõik millega sai kaubelda liikus vaid üles, iga taksojuht oli investeerimisekspert, koolilapsed kaevandasid krüptot ning ostsid meem-aktsiaid ja ainus viis kaotada oli mitte osaleda – see kõik pakkus rohkelt ainet humoorikateks lugudeks,” ütles filmi stsenarist ja režissöör Rain Rannu.

Tema sõnul on “Vaba raha” tõsielust inspireeritud hoogne ja meelelahutuslik film, mis loodetavasti on ka õpetlik. 

“Vaba raha” on kinodes üle Eesti 8. septembrist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.