Filmid

Väidetavalt 50 miljonit dollarit kaotanud “Musta lese” staar Scarlett Johansson kaebab Disney kohtusse

Scarlett Johannson ei ole oma palgapäevaga rahul.Foto: Disney/Marvel

Hiljuti esilinastunud superkangelasfilmi “Must lesk” peaosatäitja Scarlett Johansson läheb Disney vastu kohtusse, kuna leiab, et töölepingu rikkumine on talle maksma läinud kümneid miljoneid dollareid.

Hagi tuumaks on asjaolu, et “Must lesk” ei esilinastunud eksklusiivselt kinodes, vaid jõudis ilmumiskuupäeval ka striimimisteenuse Disney+ kasutajateni. Johansson väidab, et see käik mõjutas otseselt tema töötasu, kuna lepingu kohaselt pidi näitlejanna endale saama arvestatava protsendi filmi kassatulust.

Johanssoni esindajate sõnul rikkus Marveli emafirma näitlejaga sõlmitud lepingut, kus on väidetavalt täpsustatud, et “Must lesk” esilinastub ainult kinodes ja mitte kuskil mujal. Tuuakse välja, et kuna film esilinastus ka striimimisteenuses, siis vaatas seda kinodes oodatust vähem inimesi, mistõttu kaotas Johansson umbes 50 miljonit dollarit oma teenistusest.

Disney advokaatide arvates Johanssoni hagi vett ei pea. Väidetakse, et “Must lesk” ja mitmed teised filmid toodi Disney+ teenusesse koroonakriisist tekitatud eriolukorra tõttu, kuna kinod olid suletud ja kinosaalide täituvusele olid seatud ulatuslikud piirangud. Kinnitatakse ka, et “Musta lese” striimimisteenusesse toomine võimaldas Johanssonil samuti lisa teenida oma niigi kopsakale, 20 miljoni dollari suurusele põhipalgale.

Hollywoodis on üsna tavalised lepingud, mis seovad osa näitlejate töötasust filmi kassatuluga kinolevis. Nii on näiteks suuri summasid teeninud Johanssoni kolleeg Marveli kinouniversumis, Robert Downey Jr.

Kõnekaid näiteid on veel: Tom Hanks ei saanud “Forrest Gumpi” ja “Reamees Ryani päästmise” eest sentigi töötasu, kuid nende üliedukate filmide kassatulu tegi temast rikka mehe. “Forrest Gump” tõi talle lõpuks sisse 70 miljonit dollarit, “Reamees Ryani päästmine” umbkaudu 40 miljonit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.