Vett täis kelder ja lateksist lastekaitse: kuidas tehti filmi “A Quiet Place” eriefekte?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Film “Kena vaikne kohake” (A quiet place) vapustas paljusid helikeele, eriefektide ning omapärase sisulise lähenemisega.

Film, kus maailmas liiguvad ringi helitundlikud koletised, kelle eest üritab üks ema oma lapsi kaitstsa, jõudis kinodes üle maailma kiiresti tippu.

The Verge on maha istunud filmi eriefektide osakonna juhi Mark Hawkeriga ning kõnelenud mõne sõna sellest, mil viisil film valmis. Siit edasi tuleb nüüd mõningaid pisispoilereid, seega kui sa ei taha, ära edasi loe.

Kuna filmi eelarve oli üsnagi väike, tuli osad koletised valmis nikerdada arvutis. Samas, kui filmis on stseen, kus koll ründab autot, raputati autot ning lõhuti seda võtteplatsil päriselt. Pärast pandi auto liikumisele vastavalt koletis seda ründama.

Samuti võeti võtteplatsil ette hulgaliselt vanakooli trikke. Näiteks ei pandud asju ümber kukkuma või õhus hõljuma digitaalse järeltöötluse abil, vaid kasutati asjade liigutamiseks erinevaid traate, nööre, tamiili ja muud säärast.

Kui pereema astub endale naela jalga, on võtteplatsil kasutatud tegelikult naela, mis peale astumisel läheb puidu sisse, kui naelalt ära astuda, hüppab see uuesti välja.

Üks keerulisemaid stseene efektiosakonnale oli stseen maisikuhjas.

Lapsed olid peidus maisi sees, selle all. Selleks, et kõik oleks turvaline, pidi neli inimest töös hoidma lateksist palli, mille sisse lapsed läksid ja kust välja vaatasid.

Palli oli vaja selleks, et sügaval maisis olevad lapsnäitlejad viga ei saaks. Kuna lateks aga maisi raskust ei talunud, tuli ehitada palli sisse tugevdav raamistik.

Samuti ehitati keldrisse bassein stseeni tarbeks, kui majaelanike kelder üle ujutatakse. Kui tavaliselt ehitatakse filmis veealuste võtete jaoks eraldi suur akvaarium, siis siin tuli kogu ruum vett täis lasta ning seinad vastavalt üle värvida või kujundada, kontrollides samal ajal veepuhtust, sest värvitud seinalt ei tohiks värv ju vette lekkida.

Vett värviti küll veidi tumedamaks, kuid seda tehti toidulisandite abil, et vees olevatele näitlejatele oleks kõik turvaline. Lisaks filtreeriti vett, täpselt samamoodi nagu basseinis, kuid filtrisüsteem oli torude abil viidud kaugele, kuna võtteplatsil peab olema vaikus.

Loe täispikka intervjuud filmi eriefektide osakonna juhiga The Verge’ist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.