Video: Borati kõige kuulsam ütlus on nüüd Kazakhstani Turismiameti ametlik tunnuslause

Kui kunagi vaadati Boratile Kazakhstanis viltu, siis enam see nii ei ole.Foto: kaader filmist "Borat"/kuvatõmmis Kazakhstani Turismiameti videost

Võiks ju arvata, et Kazakhstanis ei olda just kõige rõõmsamad selle üle, et Sacha Baron Coheni satiiriline karakter Borat seda riiki halvas valguses kujutab. Kuid see ei vasta siiski tõele, est Borati kuulus ütlus “very nice” on nüüd Kazakhstani Turismiameti ametlik slogan.

Uhiuue Boratist inspireeritud tunnuslause tutvustamiseks on juba valmis tehtud ka reklaamklipid, mida saad vaadata allolevas videos:

The New York Times kirjutab, et idee Borati kuulus ütlus turismis kasutusele võtta tuli Kazakhstanis elavalt ameeriklaselt ja saatejuhilt Dennis Keenilt ning Jermek Utemissovilt, kes aitab välismaiseid filmitegijaid Kazakhstanis toimuvate võtetega.

Nemad käisid Kazakhstani Turismiametile välja idee Borati ütlust “very nice” turismis laiemalt kasutama hakata. See idee leidis kiiresti toetajaid, kuna koroonaepideemia tõttu on turism ka Kazakhstanis kannatanud ning “Borat” toob riigile laias maailmas tähelepanu. Mitte just kõige positiivsemat tähelepanu, aga mis sa raskel ajal ikka ära teed.

See tähendab, et Kazakhstanis suhtutakse Boratisse nüüd oluliselt leebemalt kui 2006. aastal, mil ilmus esimene “Borati” film. Toona sai “Borat” Kazakhstanis karmi kriitikat, kuna kujutas riiki tagurliku ja mahajäänud kohana, kus elavad ebaviisakad ja siivutud inimesed. Äsja ilmunud teisele “Borati” filmile Kazakhstanis enam nii karmi reaktsiooni ei olnud.

“Borati” saaga teine osa pealkirjaga “Borat: The Subsequent Moviefilm” jõudis Amazon Prime Video striimimisteenusesse 23. oktoobril. Seda on võimalik vaadata ka Eestis, kusjuures täiesti tasuta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.