Mängud

5 vähem tuntud mängu Nintendo Switchil, mis on väärt sinu aega ja raha

Kui suured hitid on läbi tehtud, siis proovi neid vähetuntud pärle.Fotod: Devolver Digital/Capybara Games/Klei Entartainment

Rubriiki toetab

“Super Mariod” ja “The Legend of Zeldad” on Switchi omanike mängukogudes tõenäoliselt juba ammu olemas, kuid Nintendo e-poe sügavustes on peidus ka tõsiselt häid pärleid, millest sa võib-olla kuulnudki ei ole.

Siin soovitame viit vähem tuntud mängu, mida võiksid Nintendo Switchil proovida. Osad neist mängudest on saadaval ka muudel platvormidel, seega siit leiavad kasulikke soovitusi ka need, kellel Switchi ei ole.

Mark of the Ninja: Remastered

2012. aastal ilmunud “Mark of the Ninjat” on peetud üheks parimaks hiilimismänguks eales ning “Remastered” versioon teeb algse mängu veel paremaks. Tegu on külgvaates hiilimismäruliga, milles mängija kehastub varjudest vaikselt vaenlasi maha nottivaks ninjaks.

Lisaks üllatavalt kaasahaaravale loole pakub “Mark of the Ninja” nauditavat mängupilti. Ringi hiilimine ja varjudes püsimine on korralik katsumus, kuna vaenlased ei ole löödud lühinägelikkusega. Varustust ja relvi on vaja leidlikult kasutada, et ennast aina keerulisemaks muutuvatest olukordadest läbi närida.

“Mark of the Ninja: Remastered” sobib suurepäraselt neile, kes naudivad aeglasi ja metoodilisi hiilimismänge, kus enne tegutsemist peab kaks korda mõtlema. Kui aga varjudes sepistatud plaanid napilt õnneks lähevad, siis sellest mõnusamat tunnet on keeruline ette kujutada.

Golf Story

“Golf Story” on totakalt naljakas golfimäng neile, kes ei tea golfist mitte midagi ja ei ole huvitatud ka juurde õppimisest. See ei ole tõsine golfimäng, kus reeglitest kümne küünega kinni hoitakse.

Sina kehastud golfariks maailmas, kus kõiki probleeme saab lahendada golfiballile korralikku obadust andes. “Golf Story” keskmes on tõsiselt humoorikas lugu naljakate tegelastega, kes kõik tahavad sinuga golfi mängida. Enamasti totakates olukordades ja väga veidrate reeglitega.

Kokku pakutakse mängijatele avastamiseks kaheksa erinevat retrostiilis maailma ning mängida on võimalik ka kahekesi. Siiski, “Golf Story” suurim võlu on selle lugu, mis paneb juba alates esimestest minutitest mõnuga itsitama.

Grindstone

“Grindstone” on põhimõtteliselt “Candy Crushi” verest nõretav kaksikvend: mõlemas mängus on sinu ülesanne mängulaual värvikombinatsioone luues punkte teenida. Kui “Candy Crushis” peab püüdma samades värvitoonides kommikesi, siis “Grindstone’is” on vaja maha lüüa identset värvi kasukaga elukaid.

Tegu on tõsiselt kaasahaarava mänguga, mida sooviks alati vähemalt ühe leveli veel mängida. Sinu ülesanne on rünnata võimalikult suurt hulka mängulaual asuvatest koletistest. Korraga saad rünnata ainult sama värvi koletisi ja mida pikema jada elukaid suudad ühe käigu jooksul maha lüüa, seda parem. Teatud esemed lubavad ka näiteks poole käigu pealt värvi vahetada või rünnata kaugemal asuvaid vaenlasi. Tasub olla ettevaatlik, sest erinevalt “Candy Crushi” kommikestest saavad “Grindstone’i” vastased sind vastu rünnata.

“Grindstone’i” on võimalik end tundideks ära kaotada, kuid tasemed lühikesed ning seetõttu sobib see mäng hästi ka näiteks hommikuseks rongi- või bussisõiduks. Lõppu jõudmiseks pead aga korralikult aega varuma, kuna leveleid on üle kahesaja ja lõpus muutuvad asjad üsna raskeks.

The Darkside Detective

See mäng on ideaalne kaaslane neile, kes ei otsi midagi eriti mahukat ja soovivad isuga naerda. “The Darkside Detective” on retrograafikaga sihi-ja-kliki stiilis detektiivimäng, mis keskendub paranormaalseid kuritegusid uurivatele politseinikele.

Mäng koosneb käputäiest tragikoomilistest juhtumitest, mille lahendamiseks kulub tublisti alla tunni. “The Darkside Detecive’i” suurim tugevus on stsenaarium: peategelasest detektiiv ja tema paarimees Dooley on suurepäraselt kirjutatud ning suudavad oma siiruse ja muretusega ka tusasema mängija mõnuga itsitama panna.

“The Darkside Detective” on kahtlusteta üks Switchi parimatest varjatud pärlitest. See mäng sai hiljuti Switchil ka hästi vastu võetud järje, seega praegu on esimese osa proovimiseks sobiv aeg.

Ape Out

Džassmuusika ja vägivald tavaliselt kokku ei sobi, kuid ometi suudab “Ape Out” need edukalt omavahel paari panna. Tegu on visuaalselt omapärase ülaltvaates mänguga, milles sina kehastud vangistusest põgenevaks ahviks. Kõiki sinu lööke, hoope ja obadusi saadavad džassilikud helid. Tulemuseks on pidevalt muutuva ja alati erineva helimaastikuga mäng, mida mängija ise pidevalt taasloob.

Nii “Ape Outi” pildi- kui ka helikeel on stiilne ja koheselt äratuntav, kuid seda on ka mõnus mängida. Pinge on pidevalt peal: vaja on olla alalises liikumises, kuna surm on kõigest paari tabamuse kaugusel ja põrudes peab alustama uuesti täiesti algusest.

Teist “Ape Outi” sarnast mängu lihtsalt ei eksisteeri: nimeta veel teos, kus saad hiiglasliku ahvina vaenlasi lömastades džassmuusikat luua. Pole vaja ka pikalt aega varuda, kuna lühikesteks ja kiireteks mängusessioonideks sobib see ideaalselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.