Mängud

Battle Royale mängu “PUBG” looja e-spordist: “PUBGil” on teiste võistlusmängude ees üks oluline eelis

"PUBG" ei plaani e-spordist kuhugi kaduda.Foto: Dexerto

Battle Royale gigandi “PUBG” looja Brendan “PlayerUnknown” Greene on kindel, et tema mängul on e-spordis helge tulevik, kuna võrreldes teiste e-spordis populaarsete teostega on “PUBG” lihtsamini hoomatav.

Greene’i arvates on “PUBGil” paljude teiste e-spordi mängude ees üks oluline eelis: see on lihtne ja arusaadav. “Mitmetest e-spordi mängudest on raske aru saada, eriti inimestel, kes ei ole mängurid,” arvab ta. “Isegi mina mängurina ei saa vahel aru, mis toimub. Mängud on sageli liiga kiired ja ekraanil on liialt palju müra.”

Greene’i sõnul “PUBG” selline ei ole. “See on lihtne mäng – sul on relv ja sul on granaat. Seda on vaatajal lihtne mõista,” selgitab ta. “Ma arvan, et see aitab meil muutuda populaarseks e-spordiks ja mitte jääda nišimänguks.”

E-sporti ei ole võimalik luua

E-sport on hetkel ülikiiresti kasvav valkond, millest ka Battle Royale mängude arendajad on õppinud kasu lõikama. Aprillis leiab aset hiiglaslik “Fortnite’i” maailmameistrivõistlus, mille jooksul jagatakse välja üle 40 miljoni dollari. Greene’i sõnul ei motiveeri aga “PUBGi” meeskonda e-spordi poole vaatama kasum, vaid fännide huvi.

Brendan Greene arvab, et e-spordi tekkimine sõltub eelkõige fännide huvist.Foto: The Irish Times

“Selleks, et mäng oleks e-spordina edukas, peavad fännid ise seda tahtma. Ma ei usu, et ise on võimalik lihtsalt tühjast kohast e-sporti luua,” arvab Greene. “On vaja luua hea mäng ja kui inimesed tahavad, alles siis saab selle najale e-sporti üles ehitama hakata. Ma arvan, et “PUBGiga” ongi nii läinud.”

Töös on e-spordi käsiraamat

Erinevalt mitmetest teistest e-spordi mängudest on Battle Royale unikaalses positsioonis. Näiteks “CS:GOs” võitlevad kaks meeskonda väikesel alal, kuid Battle Royale teostes taplevad 100 osalist hiiglaslikul kaardil. E-sporti peab olema lihtne ja kaasahaarav jälgida ning see aspekt tekitab näiteks “PUBGi” ja “Fortnite’i” võistluste korraldajatele omajagu peavalu.

“Sellise mastaabiga üritusi on tõesti raske organiseerida,” tunnistab Greene. Tema sõnul on “PUBGi” e-spordi osakonnal hetkel käsil turniiride käsiraamatu kokkupanemine, mis selgitaks, kuidas kõige efektiivsemalt võistlusi korraldada. “Me loodame, et see muudab partnerite jaoks tulevikus ürituste korraldamise lihtsamaks.”

Üks on selge: “PUBG” ei kao e-spordist niipea mitte kuhugi. “Me ei mõtle ainult kuude või mõne aasta lõikes, vaid ikka viie ja kümne aasta raames,” selgitab Greene “PUBGi” tulevikuplaane. “Eriti siis, kui asi puudutab e-sporti. Selle paika saamine nõuab aastaid. Läheb aega, et erinevad mehhanismid ja süsteemid tööle ja kasvama hakkaksid.”

Brendan Greene rajas hiljuti uue mängustuudio ja ta ei tunne survet luua “PUBG 2” või järgmist suurt hitti.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.