Mängud

“Cyberpunk 2077” on skandaalidest hoolimata üks aegade edukamaid videomänge

Töö "Cyberpunki" kallal jätkub ka tulevikus.Foto: CD Projekt RED

Rubriiki toetab

Kuigi mullu detsembris ilmunud pikalt oodatud videomängu “Cyberpunk 2077” vaevab jätkuvalt pikk nimekiri tehnilisi viperusi, ei ole see mängu müügiedule pärssivalt mõjunud.

SuperData uuringust selgub, et detsembris müüdi “Cyberpunki” digitaalseid koopiaid 10,2 miljonit ühikut. See tähendab, et digitaalsete mängude kategoorias on “Cyberpunki” esimene kuu olnud müüginumbrite poolest aegade edukaim.

Analüütikute hinnangul aitasid “Cyberpunki” tohutule müügiedule kaasa edukas reklaamikampaania ning arendajate kuulsus ja hea maine: “Cyberpunk 2077” tootis Poola mängustuudio CD Projekt RED, kelle eelmine mäng oli ülikõrgelt hinnatud “The Witcher 3: Wild Hunt”.

Nende positiivsete tegurite koosmõjul suutis “Cyberpunk” müüa ülimalt edukalt, hoolimata mängu konsooliversioonide tehnilist kvaliteeti saatnud negatiivsest vastukajast ja asjaolust, et “Cyberpunk” eemaldati müügilt PlayStationi e-poest.

SuperData hinnangul moodustavad suurema osa 10,2 miljoni eksemplari suurusest müügitulemusest “Cyberpunki” arvutiversioonid. Eelduste kohaselt mängisid umbes 80% mängijatest “Cyberpunki” arvutil, kus see jookseb oluliselt paremini kui konsoolidel.

Küll aga leiavad analüütikud, et tehniliste probleemide ja negatiivse vastukaja tõttu peavad arendajad nüüd kulutama suure hulga ressursse “Cyberpunki” parandamisele, et enne stuudio järgmise mängu ilmumist oma mainet parandada.

Mina olen Xbox Series X-i peal “Cyberpunki” mänginud sadakond tundi. Loe siit, kas ma jäin mänguga rahule või mitte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.