Mängud

Eestlaste loodud arvutimäng kerkis maailma ühe suurima mängupoe müügiedetabeli ladvikusse

Foto: CM Games

Rubriiki toetab

Maailma ühe suurima videomängude müügikeskkonna populaarseimate mängude edetabeli ülemisse ossa on kerkinud Eesti suurima mängustuudio Creative Mobile’i loodud teos “Into the Radius”.

Suurima müügieduga mängude edetabelis edestavad “Into the Radiust” tuntud nimed nagu “Superhot VR”, “Stardew Valley” ja hiljuti ilmunud “Outriders”. Eestlaste mängu müügiedule on tõenäoliselt kaasa aidanud ka allahindlus: veel täna saab “Into the Radiuse” kätte 30% soodsamalt.

Foto: CM Games

“Into the Radius” on virtuaalreaalsusmäng, mille tegevus toimub 15 aastat pärast seda, kui väikeses Venemaa kaevanduslinnas tõstab pead seletamatu fenomen. Mängijad peavad ohtlikus ja kummalises maailmas missioone läbima, asju koguma ja surmavaid anomaaliaid vältima. Realismile on pandud oluliselt rõhku: arendajad käisid Kalašnikovidega kõmmutamas, et mängu relvad kõlaksid nagu päris.

Mängu aluseks on 1977. aastal ilmunud ulmeromaan “Väljasõit rohelusse”, mis oli inspiratsiooniks ka ka Andrei Tarkovski kultusfilmile “Stalker”. See film on osaliselt ka Eestis filmitud, Tallinnas oli üheks võttepaigaks näiteks Rotermanni kvartal.

“Into the Radius” on ühilduv HTC Vive’i, Oculus Rifti, Valve Indexi & Windows Mixed Reality VR komplektidega ning lisaks Humble Bundle’le on mäng saadaval ka Steamis. Maikuus ilmub Creative Mobile’i hõlma alt juba uus VR-mäng “Troll Hunter”, mille tasuta demo saad juba praegu proovida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.