Mängud

Enneolematu: Poola lisas maailmas esimesena videomängu koolikirjanduse nimekirja

"This War of Mine" on mäng sõjast tsiviilelanike pilgu läbi.Foto: 11bit Studios

Poolas lisas haridusministeerium ametlikku riiklikusse koolikirjanduse nimekirja 2014. aastal ilmunud videomängu “This War of Mine”. Tegu on esimese videomänguga maailmas, mis on saanud sellise staatuse.

“This War of Mine” on simulatsioonimäng, mis annab mängija kätesse sõjakoldesse lõksu jäänud tsiviilelanike saatused. Peab hoolitsema ellujäänute füüsilise ja vaimse tervise eest ning tagama inimestele piisava söögi, joogi ja une. Kuigi mängu tegelased ei ole sõdurid, on nende olukord äärmiselt ohtlik – sõjsat laastatud linnas peab käima eluks vajalikku moona otsimas ning siin võivad ohtu kujutada nii sõdurid kui ka teised linnaelanikud.

Poola peaministri Mateusz Morawiecki sõnul aitavad mängud sarnaselt raamatutele lastel erinevaid olukordi visualiseerida. “Mängude haridussüsteemi toomisega avardame me oma kujutlusvõimet ja toome kultuuriruumi midagi uut.”

“This War of Mine” saab olema 2020-2021 õpeaasta valikulise koolikirjanduse nimekirjas eetikat, sotsioloogiat ja filosoofiat tudeerivatele õpilastele. Alates 18-aastastele õpilastele on mäng saadaval tasuta.

Kui sa ei ole veel “This War of Mine’i” mänginud, siis meie julgeme seda soojalt soovitada. See on saadaval arvutil, Playstation 4, Xbox One’i ja Nintendo Switchi konsoolidel, Androidil, iOS-il, Macil ning Linuxil.

Muide, tegu ei ole esimese korraga, mil mängud uutesse eluvaldkondadesse murravad. Hiljuti sai videomäng ajaloos esmakordselt retseptiravimiks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.