Mängud

Fotolugu: jah, PlayStation 5 on tõesti nii hiiglaslik, et sul võib vaja minna uut telekalauda

PlayStation 5 on umbes ühe corgi suurune, juhuks kui keegi peaks teada tahtma.

Rubriiki toetab

Viimastel kuudel on palju räägitud PlayStation 5 tohututest mõõtmetest. On väidetud, et see on suurim mängukonsool, mis eales loodud ja et sa pead võib-olla mõtlema uue telekalaua soetamise peale, sest hiiglaslik PlayStation 5 ei saa su olemasoleva mööbliga läbi.

Nüüd võin mina käsi südamel tunnistada, et täpselt nii ongi. PlayStation 5 on tõepoolest väga, väga suur. Ja kui sa oled üks nendest inimestest, kes tahab oma mängukonsoolid kindlasti teleka alla riiulisse paigutada, siis võib tõepoolest juhtuda, et peadki ostma uue telekalaua.

Vaatame näiteid elust enesest. Alloleval pildil on minu telekas, mis seisab minu telekalaual. Paremal üleval nurgas oleval riiulil peesitab Xbox One X ja all keskel istub ruumikamas avauses PlayStation 4 Pro. Ja nagu sa näed, siis PlayStation 5 ei ole riiulis, vaid seisab telekalaua kõrval. Muide, pane tähele et see on telekalauaga peaaegu sama kõrge.

Selline asjade paigutus ei olnud mu algne plaan. Ma ei saa panna PlayStation 5 telekalaua kõrvale, sest seal seisavad mu elukaaslase taimed. Iga elementaarse alalhoiuinstinktiga inimene teab väga hästi, et naisterahva taimi ei näpita. Seega oli minu esimene idee PlayStation 4 Pro suuremast keskmisest sahtlist ära võtta ja selle asemele panna uus PlayStation 5.

Aga tudkit! PlayStation 5 lihtsalt ei mahu mingi hinna eest lahedalt mu telekalaua kõige suuremasse riiulisse. Isegi ilma “jalata”, mille ma sellele püstises asendis seismiseks olen alla monteerinud. Ning jah, ma võiksin ta ju riiulisse asetada külitsi, aga siis ta turritaks välja nii telekalaua eest kui ka tagant. Ja juhtmete ühendamine oleks ka keeruline.

Tee, mis tahad, aga ei mahu!

Seega nüüd seisabki PlayStation 5 mu telekalaua kõrval. Mitte, et selles midagi halba oleks: mulle konsooli disain meeldib ning karbis on kaasas ka lihtsasti kinnitatav plastikust julla, mis PlayStation 5 kindlalt püsti hoiab (jalga saab kasutada ka siis kui konsool on külitsi).

Aga sa eelistad konsoole hoida riiulis või sul pole hiiglasliku PlayStation 5 jaoks head kohta või ruumi, siis tasub hakata aegsasti plaanima, mida selle suure konsooliga teha.

Paneme suurused joonele

Tühipaljas fraas “maailma suurim mängukonsool” ei anna võib-olla väga head pilti sellest, kui suur PlayStation 5 tegelikult on. Ehk saame ette selgema pildi, kui võrdleme uut PlayStationit erinevate juba tuttavate esemetega.

Näiteks siin seisavad kõrvuti PlayStation 5 ja Nintendo Switch. Jah, mõistagi on PlayStation suure, aga vahe on ikka meeletu. PlayStationi kõrguse saavutamiseks peaks üksteise otsa laduma vähemalt neli Switchi.

Kuidas on lood PlayStation 5 eelkäijaga. Külili asetatud PlayStation 4 konsoolist on PlayStation 5 oluliselt kõrgem. Paksuselt on mõlemad konsoolid aga üsna sarnased, kuid uuem PlayStation on vanemast siiski natukene laiem.

Üsna tossike näeb PlayStation 5 kõrval välja ka Microsofti konsool Xbox One X.

PlayStation 5 mõõtmetele jõuab kõige lähemale minu mõne aasta vanune MSI mänguriläpakas. Mõistagi on konsool arvutist oluliselt paksem, kuid kõrguselt on need masinad enam-vähem sarnased. Seega kui sul on kodus samalaadne arvuti, siis saad kätte umbkaudse mulje PlayStation 5 suurusest.

Aga ütleme, et sa tahad oma uue PlayStation 5-ga uhkustada ja selle sõbra poole kaasa võtta. Sa ei hakka ju ometi konsooli kaasas tassima kastis, millega sa selle poest koju tõid. Ei, PlayStation 5 läheb ikka seljakotti. Kuhu see mahub, aga napilt.

Midagi muud peale PlayStationi sa seljakotti ei mahuta. Kui tahad koos konsooliga sõbra juurde kaasa võtta ka näiteks pudeli veini, siis selle jaoks pead leidma mõne muu koha. Aga siin on ka hea uudis – PlayStation 5 on nii suur, et su veinipudelid näevad selle kõrval välja eriti pisikesed. Pole hullu, ei joo sa midagi liiga palju!

Ja viimaseks on mul paraku pettumustvalmistavaid uudiseid lemmikloomaomanikele. PlayStation 5 on nii suur, et loomad kardavad seda. Või noh, vähemalt minu koer. Päriselt ka. Kui ma PlayStationit liigutan, eriti oma koera suunas, siis paneb too kohe vastassuunas ajama.

Sellel fotol on Nacho ja PlayStation 5 saavutanud rahustavate sõnade ja koeramaiuste koosmõjul momentaalse teineteisemõistmise, kuid usu mind – see on vaikus enne tormi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.