Mängud

Kui Ninja, Shroud ja teised kuulsad striimijad ei lahku Twitchist raha pärast, siis miks seda tehakse?

Mis ajendas ülipopulaarseid striimijaid Shroudi ja Ninjat hülgama Twitchi ja liikuma Mixerisse?Foto: Dexerto

Rubriiki toetab

Suvel tekitas palju poleemikat asjaolu, et miljonite jälgijatega maailmakuulus Tyler “Ninja” Belvins vahetab striimimisplatvormi. Blevins otsustas lahkuda Amazonile kuuluvast Twitchist ja sõlmis eksklusiivse koostöölepingu Mixeriga, mis kuulub Microsoftile.

Esialgu ei pakkunud uudis mulle erilist huvi ja pigem jättis külmaks, kuid mida aeg edasi, siis seda enam kuuleme, et järjest enam on erinevad suure kaliibriga striimijad  hakanud samuti Twitchile selga keerama.

Alles hiljuti kuulsime, et endine professionaalne “Counter-Strike’i” mängija Michael “Shroud” Grzesiek vahetas samuti Twitchi välja Mixeri keskonna vastu. Mis on need põhjused, mis sunnivad populaarseid striimijaid hülgama enda miljonite jälgijatega kontosid, et uues kohas taaskord nullist alustada?

Raha ei ole kõige tähtsam

Selgub, et uuele platvormile liikumise taga on mitmeid põhjuseid, millest raha ei ole alati peamise tähtsusega.

Üheks peamiseks põhjuseks on tõenäoliselt asjaolu, et Microsoftile kuuluva Mixeri kaudu avaneb nii Ninjale, Shroudile kui ka teistele rohkem rohkem erinevaid koostöövõimalusi, millest oli Twitchi lühikese rihma otsas keeruline kinni haarata. Teadupoolest on Twitchi piirangud koostööpartneritele ranged ning Mixeris nähti võimalust enda brändi kasvatada.

Brändi kasvatamisele aitab kaasa ka võimalus ennast Microsofti rahadega Xboxi keskkonnas reklaamida. Microsofti võimalused on oluliselt suuremad kui Twitchil, mis tähendab, et sisuloojad püsivad paremini pildis, mis võib tulevikus kaasa tuua jälgijaskonna kasvu. 

Mixer on Twitchist viisakam

Pidevalt tähelepanu keskpunktis olevate striimijate jaoks on oluline ka konstruktiivne kommunikatsioon. Shroudi ütluste põhjal tundub, et ta eelistab Mixeri keskkonda just sellepärast, et fännidega on parem suhelda ja toksilisust on vähem.

Lisaks on nii Shroud kui Ninja varem maininud, et Twitchis ei võetud nende tagasisidet platvormi kohta piisavalt kuulda. Microsoftilt loodetakse seega avatumat suhtumist.

Twitchi käigud on viimasel ajal paljud kulme kergitama pannud. Näiteks mais reklaamiti ainult raha maksnud jälgijatele avatud striime, mis tekitas pahameeletormi nii striimerite kui jälgijate seas.

Lisaks ei suuda Twitch oma keskkonda piisavalt hästi hallata, mis tähendab, et seal on viimasel ajal näidatud näiteks pornot ja terroriakte. Kõnekas näide on Ninja, kelle lahkumise järel kasutas Twitch tema tühjaks jäetud 14 miljoni jälgijaga kontot, et reklaamida kanaleid, mis näitasid juhtumisi seksi ja massitulistamisi.

Lisaks kahe suurima striimeri lahkumisele on sama teinud ka vähemtuntud sisuloojad, nagu näiteks Cory “King Gothalion” Michael, kes selgitas samuti, et otsuse taga on parem leping ja rohkem võimalusi jõuda uute vaatajateni. Ninja ja Shroud ei ole seega Microsofti kinni makstud PR-trikid, vaid tegu on laiema tendentsiga.

Igal juhul on striimimisplatvormide omavaheline maade jagamine igati tervitatav, kuna see elavdab striimiskeskkonda ja tekitab vaatajatele uusi võimalusi osavaid ja meelelahutuslike inimesi jälgida. 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.