Mängud

Legendaarne rokkbänd nõuab väikeselt mängustuudiolt nimevarguse eest kohtus hiigelsummat

"Iron Maiden" on sihikule võtnud väikese mängustuudio.Foto: Iron Maiden

Kuulus Briti rokkbänd “Iron Maiden” kaebas kohtusse mängustuudio 3D Realms, kes lasi eelmisel aastal välja tulistamismängu “Ion Maiden”. Kaubamärgi rikkumise eest nõuavad rokkarid kahjutasuks 2 miljonit dollarit.

“Iron Maideni” esindajad väidavad, et “Ion Maideni” nimi sarnaneb bändi omaga nii välimuselt, kõlalt kui ka üleüldiselt turunduslikult muljelt. Jõutakse järeldusele, et rikkumine on hämmastavalt jultunud ja “Iron Maideni” kaubamärki on kopeeritud peaaegu identselt.

Veel leiavad rokkarid, et “Ion Maideni” peategelane Shelly Harrison on maha viksitud ühe bändi asutajaliikme, Steve Harrise pealt. Arvatakse ka, et mäng on kahtlaselt sarnane 2016. aastal “Iron Maideni” poolt väljastatud mobiilimängule “Legacy of the Beast”.

Lisaks 2 miljonile dollarile nõuab bänd, et 3D Realms lõpetaks “Ion Maideni” nime kasutamise ja loobuks ka domeenist ionmaiden.com.

Kuigi bändi ja mängu nimed on tõesti sarnased, siis on kaheldav, kas “Iron Maideni” nõuded on tegelikult põhjendatud. “Ion Maideni” nimi on küll sarnane, kuid mitte identne ja Shelly Harrisoni-Steve Harrise võrdlus tundub üsna ontlik. Saab näha, kas kohus on samal arvamusel.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.