Mängud

Lekkis PlayStation 5 uus funktsioon, mis teeb mängijate elu tunduvalt lihtsamaks

PlayStation 5 tuleb funktsioonidega, mida praegu saadaval olevatel konsoolidel ei ole.Foto: Sony

Rallimängu “WRC 9” arendajate hiljutisest intervjuust lekkis uus PlayStation 5 funktsioon nimega Activities, mis võimaldab mängijatel PlayStationi avamenüüst laadida hetkega mängu erinevaid osi.

See ei ole esimene kord, mil me sellest funktsioonist kuuleme – PlayStationi süsteemiarhitekt Mark Cerny mainis seda juba eelmisel aastal antud intervjuus. Tundub aga, et “WRC” arendajad läksid info jagamisega liiale, sest praeguseks on nende intervjuu veebist eemaldatud.

Nüüd teame, et uue funktsiooni nimi on Activities ja see võimaldab mängijatel ilma mänge käivitamata konsooli avamenüüst valida, mida nad mängus teha soovivad.

Näiteks “WRC” intervjuus toodi välja, et virtuaalsel rallil kihutamiseks ei ole vaja mängu kõigepealt tööle panna ja siis menüüst õigesse kohta liikuda – PlayStation 5 avamenüüst on otse võimalik hüpata rallide juurde ja sõitma hakata.

Mark Cerny on varem maininud, et mängijatel saab olema võimalik näiteks ilma mängu käivitamata valida, milliseid missioone nad teha soovivad. Mitmikmängude puhul on räägitud ka võimalusest servereid valida ilma varasemalt mängu sisenemata.

Tundub, et Activities võib teha mängijate elu tunduvalt lihtsamaks. Kui tead, mida spetsiifilises mängus teha soovid, siis enam ei ole tarvis mängu käivitada ja menüüdes ringi liikuda. Kõik valikud saab kiiresti ja efektiivselt ära teha konsooli avamenüüs.

PlayStation 5 peaks ilmuma käesoleva aasta lõpus. Veel ei ole teada, kui palju see maksma hakkab, kuid juba on välja kuulutatud ka üleni kullaga kaetud PlayStation 5 eriversioon. Juhuks, kui sul on raha natukene liiga palju.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.