Mängud

Mängijad on pettunud: vastuolulist “GTA V” kasiinot ei ole võimalik kasutada enam kui 50 riigis

"GTA V" uhiuus kasiino on lühikese ajaga tekitanud palju vastuolu.Foto: Rockstar

Eile kirjutasime “GTA V” mitmikmängus “GTA Online” avatud kasiinost, mis tekitab vastuolu, kuna lubab pärisraha eest osta žetoone, mida ei ole võimalik hiljem tagasi reaalseks valuutaks vahetada. Nüüd on erinevatest riikidest pärit mängijad hakanud avastama, et kohalike hasartmänguseaduste tõttu on virtuaalne mängupõrgu nende jaoks suletud.

Loo avaldamise hetkel on Redditi kasutajad välja selgitanud 54 riiki, kus kasiinos hasartmängude mängimine on kas piiratud või täielikult ära keelatud. Eesti nende riikide seas ei ole ja Redditi kommentaatorid kinnitavad, et siin peaks kõik toimima.

“GTA” arendaja Rockstar on virtuaalse mängupõrgu funktsionaalsust piiranud riikides, kus see läheks vastuollu kohalike hasartmänguseadustega. Väidetavalt on neis riikides võimalik kasiinosse siseneda, kuid žetoone ostes ilmub ekraanile veateade, mis teatab, et tehingut ei ole võimalik teostada.

Piirangu alla sattunud riikide seas on tavapäraseid kahtlusaluseid, nagu näiteks Hiina, Põhja-Korea ja Saudi Araabia, kuid ka meile lähemal asuvaid kohti, nagu Poola, Kreeka ja Luksemburg. Nendes riikides on jätkuvalt ülipopulaarse “GTA V” fännid pettunud, et uhiuus sisu ei ole neile saadaval.

Osad mängijad on maininud, et Rockstari piirangutest võib aidata vähemalt ajutiselt mööda saada VPN-i sätetega mängimine. “GTA” arendajad sellesse aga soosivalt ei suhtu ja vahele jäämise korral peab tõenäoliselt arvestama konto blokeerimisega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.