Mängud

“GTA V” avati kasiino, kus saab mängida pärisrahaga ja inimesed on pahased

"GTA" uus virtuaalne kasiino on esile kutsunud vastakaid reaktsioone.Foto: Rockstar

“GTA V” mitmikmänguosises “GTA Online” avas uksed kasiino, kus saab virtuaalsete dollarite eest proovida ruletti, pokkerit ja muid hasartmänge. Paljude seas on tekitanud vastumeelsust asjaolu, et neid virtuaalseid dollareid on võimalik osta pärisraha eest, kuid mänguvaluutat ei saa tagasi vahetada reaalseks rahaks.

Uus kasiino on esile kutsunud vastakaid reaktsioone. Osad mängijad probleemi ei näe: pärisraha kulutamises “GTA Online’is” ei ole midagi uut ja hiljutise uuendusega ei lisata “GTA-sse” ainult mängupõrgu, vaid ka näiteks uut sisu loomissioonide näol.

Teised seevastu leiavad, et tegu on jultunud liigutusega ajal, mil auhinnakastide probleemi näol on piirid hasart- ja videomängude vahel hakanud hägustuma. Väidetakse, et hasartmängud jäävad hasartmängudeks ka virtuaalses keskkonnas ning asjaolu, et mängurahaks vahetatud dollareid ei saa tagasi reaalseks valuutaks vahetada on problemaatiline.

Uus kasiino on nüüd avatud.Foto: Rockstar

Ei oleks üllatav kui “GTA” arendaja Rockstar satuks moraalselt hallis alas tegutseva videomängukasiino tõttu seadusesilma halvakspaneva pilgu alla. Hasartmängulike elementide välja juurutamisest laste seas populaarsetest videomängudest on viimastel aastatel palju räägitud ja kuigi “GTA V” ei ole soovituslik alla 18-aastastele, mängib seda siiski ka suur hulk nooremaid lapsi. Hetkel veel Rockstar toimuvat kommenteerinud ei ole.

Viimasel ajal on auhinnakastide vastu suunatud tegevus hoogustunud ja sattunud mitmel pool ka riikliku tähelepanu alla. Mõningad uuringud on kinnitanud, et hasartmängurluse ja auhinnakastide vahel on olemas seos ja näiteks Taanis politsei on alustanud ulatuslikku võitlust “CS:GO” mängusisese kraami edasimüügikeskkondade vastu.

Eestis ei ole plaanis auhinnakaste riiklikul tasemel reguleerida. Arvatakse, et piirangute seadmise asemel on vanemate kohustus enda laste käitumise eest vastutada.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.