Mängud

Ole ettevaatlik! Epic Games Store blokeerib su konto, kui ostad järjest liiga palju videomänge

Epic Games Store on vist esimene pood, mis takistab klientidel ostude tegemist. Foto: Gameslaught

Mängupoe Epic Games Store’i kliendid on komistanud kummalise probleemi otsa: kui osta järjest liialt palju videomänge, siis su konto blokeeritakse.

Hetkel toimub Epic Games Store’is suur soodusmüük, mistõttu paljud mängijad ostavad suuremas koguses videomänge. Striimija Patrick Boivin avastas aga enda pahameeleks, et pärast seda, kui ta oli ostnud järjest 5 mängu, blokeeriti ta konto turvakaalutlustel.

Tegu ei ole süsteemiveaga

Kummalisel kombel ei ole tegu süsteemiveaga, vaid täiesti reaalse funktsiooniga, mis on Epic Games Store’i sisse ehitatud. Konto blokeerib poe turvasüsteem, mille eesmärk on võidelda petturlusega. Kuna Epic Games Store’i ei ole veel sisse ehitatud ostukorvi funktsiooni, arvab turvasüsteem, et mänge ostetakse ilma konto omaniku nõusolekuta ning kasutaja blokeeritakse.

Nick Chester Epic Gamesist selgitas Game Revolutionile, et tegu on tõepoolest ametliku funktsiooniga. “Süsteem on selline meie rangete petturlusvastaste reeglite tõttu,” kommenteeris ta. “Kui mängija konto blokeeritakse, on kõige õigem võtta ühendust kasutajatoega.”

Ole osteldes ettevaatlik!

Kuna Epic Games Store’is ei saa veel mänge ostukorvi lisada, siis peab iga toote ostmiseks sooritama eraldi tehingu. See tähendab, et poe petturlusvastane süsteem võib ostja konto igal hetkel blokeerida.

Siiski, veel ei ole täpselt teada, kui mitu ostu peab tegema, et turvasüsteem tööle hakkaks. Boivini näide tõestab, et piisab 5 tehingust, kuid see ei garanteeri, et turvameetmed ei rakendu ka näiteks vähemate ostude hulga puhul.

“Ära osta meie mänge või su konto blokeeritakse,” on ostukeskkonna jaoks ülimalt kummaline sõnum, mida oma klientidele edasi anda, eriti mastaapse allahindluse ajal. Igatahes tasub Epic Games Store’ist mänge soetades olla ettevaatlik. Pealekauba võid kaasa saada blokeeritud konto ja palju peavalu ostuõiguse tagasisaamisel.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.