Mängud

Poolteist kuud hiljem: mis on saanud Eesti mehest, kes tahab valmis teha kaks ülisuurt mängu?

Kristo Epner soovib valmis teha Eesti versiooni "The Last of Usist", mida peetakse läbi aegade üheks paremaks mänguks.Foto: Naughty Dog

Mai lõpus kirjutasime noorest Eesti mehest Kristo Epnerist, kes otsis kaasteelisi, et teha valmis kaks ülikallist ja ambitsioonikat videomängu. Ühest pidi saama Eesti “The Last of Us”, teisest midagi ehitusmängulaadset.

Kui mina mais Kristoga ühendust võtsin, et tema lennukaid ideid lahata, olin ma esimene, kes tema Facebooki postitatud kuulutusele vastas. Kuid kuhu on projekt jõudnud tänaseks? Mööda on läinud poolteist kuud. Kas kirjutatakse ja tuntakse huvi?

“Hetkel on asi jäänud ikkagi poolikuks ja niiöelda pausile. Rohkem pole keegi ühendust võtnud ja pole ka kedagi ise leidnud, kellega koos teha,” selgitab Kristo. “Kirjutati küll ja öeldi, et olen liiga naiivne ja mittepädev, kuna sellise mängu tegemiseks läheb ilmselt 20-30 miljonit ja võtab aega pigem 4 aastat,” jätkab ta, vihjates enda “The Last of Usi” laadse emotsionaalse apokalüptilise seiklusmängu ideele.

Kristo esialgsed plaanid Eesti “The Last of Usi” valmis tegemiseks tundusid tõepoolest optimistlikud. Ta lootis, et 20-30 arendajat teevad prototüübi valmis kuue kuuga ja kogu mängu kahe aastaga. Kogu projekti eelarveks pakkus ta umbes 2,1 miljonit eurot.

Siiski, negatiivsed kommentaarid Kristot rööbastelt maha lükanud ei ole. “Eks ma üritasingi rääkida ja nõu küsida, aga oldi pigem sellise üleoleva suhtumisega, et sealt ei tule midagi,” seletab ta. “Aga kindlasti sooviks edasi minna ja valmis teha, hetkel aga peab ise natukene finantse koguma.”

Seega ei ole Kristo suurejoonelised ideed mitte kuskile kadunud, vaid lihtsalt paremate aegade ootuses tallele pandud. Kui kellelgi peaks siiski tekkima soov Kristoga ühendust võtta ja videomänguajalugu teha, siis selleks vajalikud kontaktid leiad alt.

Kui sulle Kristo algatus meeldib, siis võta temaga julgelt ühendust.Foto: Kristo Epneri Facebooki konto kuvatõmmis

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.