Mängud

Praegu saad tasuta proovida esimest videomängu maailmas, mis on lisatud koolikirjanduse nimekirja

"This War of Mine" on mäng, mida peetakse nii oluliseks, et see on kaasatud Poolas riiklikusse õppekavasse.Foto: 11Bit Studios

Rubriiki toetab

Nädalavahetusel on kõigil soovijatel võimalik Steami vahendusel tasuta mängida auhinnatud videomängu “This War of Mine”. Sellest sai hiljuti esimene koolikirjanduse nimekirja lisatud videomäng maailmas, kui see Poolas riiklikusse õppekavasse kaasati.

“This War of Mine” on strateegiline simulatsioonimäng, kus mängija peab hoolitsema sõjakoldesse lõksu jäänud inimeste eest. Hoolt peab kandma ellujäänute füüsilise ja vaimse tervise eest ning neile peab tagama piisava söögi, joogi ja une.

Mängija peab hoolitsema sõjapiirkonda lõksu jäänud ellujääjate eest. Foto: kaader mängust

Kuigi mängu tegelased ei ole sõdurid, on nende olukord äärmiselt ohtlik – sõjast laastatud linnas peab käima eluks vajalikku moona otsimas ning siin võivad ohtu kujutada nii sõdurid kui ka teised linnaelanikud.

Tegu on küll sõjamänguga, kuid erinevalt enamikest märulitest ei ole mängija surematu relvakangelane, vaid tsiviilelanik, kes üritab keerulises olukorras iga hinna eest ellu jääda. Seetõttu on “This War of Mine’i” kiidetud sõjast räsitud piirkondades toimuva realistliku kujutamise eest.

“This War of Mine’i” on võimalik Steamis tasuta mängida kuni esmaspäevani. Tegu on 2014. aastal ilmunud tehniliselt mitte kõige nõudlikuma mänguga, mistõttu saavad sellega hakkama ka vanemad arvutid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.