Mängud

Šoti parlamendisaadik vägistamismängust “Rape Day”: “Sellele idiootsusele tuleb lõpp teha!”

Šoti parlamendisaadik Hannah Bardell tegutseb selle nimel, et mängud nagu "Rape Day" tulevikus enam nii vabalt levida ei saaks.Foto: Hannah Bardelli Facebooki konto kuvatõmmis

Šoti Rahvuspartei liige Hannah Bardell esines parlamendi istungil kõnega, milles andis hävitava hinnangu vägistamist propageerivale videomängule “Rape Day” ja nõudis valitsuselt tugevamat kontrolli mängude levitamise üle, vahendab gamesindustry.biz.

Bardelli sõnul on “Rape Day”, milles mängija kehastab naisi vägistavat sarimõrvarit “üdini põlastusväärne” ning Ühendkuningriigi valitsus peab välja selgitama, kuidas tehnikafirmad ja mänguplatvormid suudavad millegi nii idiootsega segamatult tegeleda.

Ülivägivaldne “Rape Day”, mis ilmub aprillis, oli videomängude levitamisplatvormi Steami tootenimekirjas pikalt olemas, kuid eemaldati sealt eile. Steam tõi põhjenduseks, et pärast kõigi osapooltega rääkimist ja faktidega tutvumist olnuks “Rape Day” levitamine nende jaoks liialt riskantne.

Bardell mõistis hukka Steami otsuse jääda “Rape Day” müügilt eemaldamise osas äraootavale seisukohale. “Kultuur, mis eelistab vabanduse palumist loa küsimisele on koormaks tööstusele, mis võiks muidu olla positiivsete muutuste edasikandvaks jõuks,” kommenteeris Bardell mängutööstust laiemalt.

“Rape Day” sisaldab ka alaealiste seksuaalset ärakasutamist.Foto: Rape Day/Steam

Bardelli üleskutsega ultravägivaldsete videomängude piiramisest liitus ka Šoti parlamendi esimene minister Shona Robinson, kes leidis, et selles valdkonnas on vaja seadusandlust tugevadada.

“Mistahes online-keskkonnas oleks tülgastav ja äärmiselt solvav lubada müügile niinimetatud videomäng, mis ülistab naiste vägistamist ja tapmist,” selgitas Robinson. “Mul on hea meel, et Steam on keeldunud selle uskumatult šokeeriva mängu levitamisest.”

Bardell jagas Twitteris ka konto “Rape Crisis Scotland” postitusi, milles mainitakse, et vägistamise normaliseerimine on vastuolus sellise ühiskonna väärtustega, kus naised saavad elada vabana hirmust ja vägivallast.

“Rape Day” on ulivägivaldne videomäng, milles mängija kehastab naisi vägistavat sarimõrvarit zombiviiruse puhangu ajal. Arendajate sõnul sisaldab mäng “vägivalda, seksuaalseid rünnakuid, nõusolekuta seksi, nilbet keelekasutust, nekrofiiliat ja intsesti.”

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.