Mängud

Suur ülevaade: 25 uut PlayStation 5 mängu treilerit, mis näitavad, mida suudab Sony uus konsool

Üks esimestest PlayStation 5 eksklusiivsetest mängudest saab olema "Marvel's Spider-Man: Miles Morales".Foto: Sony

11. juunil toimus PlayStation 5 pressiüritus, kus näidati lisaks Sony järgmisele mängukonsoolile ka hulgaliselt PlayStation 5 peale ilmuvate mängude treilereid.

Marvel’s Spider Man: Miles Morales

Veel on raske öelda, kas tegu saab olema täispika mänguga või väiksema järjega 2018. aasta suurepärasele “Spider-Manile”. Selge on see, et Peter Parkeri asemel kannab superkangelase liibukaid nüüd Miles Morales, kellel oli esimeses mängus üsna väike roll.

Gran Turismo 7

Seda, et “Gran Turismo 7” tuleb PlayStation 5 peale oleme teadnud juba mõnda aega, kuid nüüd oleme näinud ka esimest mänguvideot. Autod kõlavad hästi ja kokpitid näevad välja muljetavaldavalt detailsed.

Horizon: Forbidden West

See “Horizon Zero Dawni” järg näeb välja nagu tõeline järgmise generatsiooni mäng, mis kasutab ära PlayStation 5 täit potentsiaali. Aloy on tagasi ja reisib läände, et seista silmitsi uue robotmasinate ohuga.

Resident Evil 8: Village

Kõlakad osutusid tõeseks – uus “Resident Evil” on tõepoolest töös ja see kannab alapealkirja “Village”. Tundub, et eeskuju võetakse “Resident Evil 4” euroopalikust miljööst, mis ei ole kindlasti halb. Tagasi on ka Chris Redfield, kes jõuab juba mängu esimeses tiiseris kellegi maha lasta.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Uus “Ratchet & Clank” demonstreeris samuti hästi PlayStation 5 jõudlust ja konsooli välkkiire SSD ketta võimekust. Läbi dimensioonide reisivad tegelased hüppasid erinevate detailsete maailmade vahel, mis laadisid tohutult kiiresti. Ekraanil oli palju erinevaid liikuvaid osi ja tundus, et konsool saab selle kõige kuvamisega edukalt hakkama.

Hitman 3

Agent 47 on tagasi uue “Hitmani” seeria kolmandas ja väidetavalt viimases mängus. Tundub, et tegu saab olema eelmisele kahele “Hitmanile” üsna sarnase teosega. Esimese treileri põhjal teame, et külastada saab muuseas Dubaid.

Godfall

Ka “Godfalli” oleme varem juba põgusalt näinud, kuid uusim treiler näitab, mida mäng endast täpsemalt kujutab. Tegu näib olevat “Destiny” ja “Borderlandsi” ristandiga, kus arvuti kontrollitud vaenlastega võitlevad mängijad koguvad paremat nänni, et oma tegelast võimsamaks muuta.

Oddworld: Soulstorm

Legendaarsesse “Oddworldi” seerasse paigutuv “Soulstorm” ei ole uhiuus mäng. Tegu on “Oddworld: Abe’s Exoduse” uusversiooniga, mis sisult sobib tegelikult modernsesse maailma üsna hästi: äsja orjapõlvest põgenenud Abe hakkab juhtima mässu tema rassi orjastajate vastu. Teema on karm, aga mäng tõotab tulla lõbus.

Demon’s Souls

Taaskord ei ole tegu uhiuue mänguga, vaid uusversiooniga. Seekord saab värske järgmise generatsiooni kuue selga 2009. aastal ilmunud kõrgelt hinnatud “Demon’s Souls”. Just selle mängu pärast loobitakse vihas vastu seina puruks esimesed DualSense puldid.

GTA V

Ei tule vast üllatusena, maailma üks populaarsemaid mänge “GTA V” jõuab koos “GTA Online’iga” PlayStation 5 peale. Kuni ajani, mil 2021. aastal “GTA V” PlayStation 5 peale jõuab saavad PlayStation 4 peal mängivad “GTA Online’i” kasutajad igal kuul miljon dollarit virtuaalraha.

Project Athia

Veel on keeruline öelda, mida “Project Athia” endast täpsemalt kujutab. Tegu on metsikus keskkonas toimuva mänguga, kus on olemas ka hiiglaslikud draakonid. Näib, et ka see mäng kasutab edukalt ära PlayStation 5 kiiret SSD ketast, mis laeb kiiresti liikuva tegelase ümber pidevalt mängumaailma.

Solar Ash

“Solar Ash” on suurepärase “Hyper Light Drifteri” tegijate uus teos, mis näeb välja nende üsna sarnane nende varasemale loomingule. Mängija kehastub tegelaseks, kes üritab läbi planeete neelava kosmilise nähtuse reisides ellu jääda.

Sackboy: A Big Adventure

Ei, “LittleBig Planet 4” veel välja ei kuulutatud, kuid “Sackboy: A Big Adventure” on sellele üsna lähedal. Tegu on 2,5D platvormimänguga, mis meenutab natukene “Super Mariot”, kus torumeeste asemel on tegelasteks nukukesed.

NBA 2K21

Uus “NBA” seeria mäng ilmub igal aastal, seega siin erilist üllatust ei ole. Küll aga näeb mängu esimene treiler välja graafiliselt muljetavaldav. No vaadake seda järgmise põlvkonna higi!

Destruction AllStars

“Destruction AllStars” on kaootiline mitmikmäng, mis tundub esimese treiler põhjal tohutult lõbus. Matšid algavad autodes, kuid mängu kulgedes, kui masinad pilbasteks sõidetakse ja puruks rammitakse, jätkub märul ka sõidukitest väljas.

Deathloop

“Deathloop” on üks kõige huvitavamaid mänge, mis PlayStation 5 üritusel välja kuulutati. Mängija on Colt, keda Blackreefi saarel pidutsejad halastamatult jahivad. Surma korral algab Colti teekond alati uuesti. Lisaks saarel pidutsejatele jahib teda ka professionaalne palgamõrvar. Märul tundub kaasahaarav ja 70date stiilis visuaalid on tõsiselt kaunid.

Stray

Sa oled kass futuristlikus maailmas, kus inimesed on kadunud ning nende asemele on astunud humanoidsed robotid. Veel pole kindel, milline “Stray” mängupilt täpsemalt välja näeb, kuid visuaalselt tundub see mäng kindlasti huvitav.

Goodbye Volcano High

“Goodbye Volcano High” näib olevat loopõhine teos, kus mängija kehastab keskkoolis õppivat dinosaurust. Tundub, et tegu võib olla näiteks “Life is Strange’i” sarnase mänguga, kus mängija valikutel on loo kulgemisele oluline roll.

Returnal

“Returnal” näib olevat õudukasugemetega märulimäng, kus peategelane on sarnaselt “Deathloopile” lõksus lõppematus ajatsüklis – ta maandub võõrale planeedile, võitleb, sureb. Ja nii ikka uuesti ja uuesti. Igal korral on planeet aga natukene muutunud ning mängija eesmärk on tsüklist pääseda.

Bugsnax

“Bugsnax” on armsa visuaalse keelega mäng, mille tegevus leiab aset saarel, kus erinevad putukad-mutukad põhinevad söödavatel asjadel. Näiteks maasikatel või sardellidel. Ja neid elukaid süües muutub peategelane ise järk-järgult erinevateks snäkkideks ja söögiaineteks. Jah, “Bugsnax” on veider.

Ghostwire: Tokyo

Tokyos on valla pääsenud erinevad üleloomulikud jubedused ning sina oled ainus, kes suudab teisest ilmast kohale saabunud kutsumata külalised tagasi, noh, teise ilma saata. Tundub, et tegu on märulimänguga, kus on kohal ka õudukaelemente.

Jett: The Far Shore

Mei on skaut, kes laskub väleda süstikuga tohutust kosmoselaevast salapärasele planeedile, et leida üles kummalise tähtedevahelise signaali alge. Tundub, et tegu saab olema rahuliku ja mõneti sürreaalse audiovisuaalse kogemusega.

Kena: The Bridge of the Spirits

“Kena” on kaunis muinasjutulises metsas toimuv seiklusmäng, kus nimitegelasest kangelanna peab panema kokku tiimi väikestest elukatest, kel nimeks Rot, ja neid tugevamas treenima, et alistada tumedad jõud. Tavaline värk, aga mäng näeb igatahes kena välja.

Little Devil Inside

Kui oled kunagi mõelnud, milline näeks välja filmilavastaja Wes Andersoni loodud videomäng, siis siin on vastus. “Little Devil Inside” näib lustakas ja tragikoomiline, kuid jätkuvalt ei ole päris selge, mida mängijalt nõutakse ja milline on mängupilt.

Astro’s Playroom

See on üks PlayStation 5 mäng, mille eest peale maksma ei pea, kuna “Astro’s Playroom” tuleb kaasa kõigi PlayStation 5 konsoolidega. Põhimõtteliselt on tegu demomänguga, mis õpetab kasutama DualSense pulti. Tundub aga, et PlayStation VR-i mängust tuntud Astrobot tuleb seekord ilma virtuaalreaalsuseta.

Kõigi nende mängude ilmumiseni läheb veel omajagu aega, kuid juba 19. juunil ilmub PlayStation 4 peale palavalt oodatud “The Last of Us Part II”. Loe meie arvustusest, miks sa seda mängu kindlasti mängima peaksid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.