Mängud

Ülieduka “PUBGi” looja: Olen Battle Royale’i juba teinud, nüüd tahan midagi muud proovida

"PUBGi" looja liigub Battle Royale žanri juurest eemale. Foto: PUBG Corp.

Battle Royale mängu “PUBG” looja Brendan “PlayerUnknown” Greene väidab väljaandele gamesindustry.biz antud intervjuus, et Battle Royale’i ajastu on tema jaoks läbi ja aeg on proovida luua midagi uut.

“Võitlus viimse meheni on tore, aga ma olen seda juba teinud. Ma ei plaani valmis teha “PUBGi” teist osa,” selgitab Greene. “Ma olen Battle Royale’i juba teinud ja nüüd on aeg midagi muud proovida.”

Hiljtuti rääkis Greene sellest, et asus äsja Amsterdamis juhtima uut mängustuudiot ja ei tunne mingit survet luua “PUBGile” massiivselt populaarset järge. Nõustaja rollis räägib ta jätkuvalt “PUBGi” arengu osas kaasa ja leiab, et mängu ootab e-spordis ees edukas tulevik.

Täna on maailma populaarseim mäng “Fortnite”, kuid Battle Royale žanri viis esmakordselt arvestatavalt massidesse just “PUBG”. Selle mängulaadi edu tõttu on paljud konkurendid hakanud looma Battle Royale’ist aina suuremaid ja utoopilisemana tunduvaid variatsioone. Näiteks arenduses olev “Mavericks: Proving Grounds” lubab, et korraga hakkavad üksteise vastu mõõtu võtma tervelt 1000 inimest “PUBGi” ja “Fortntie’i” 100 asemel.

Greene Battle Royale’i aina suuremaks paisutamises edu valemit ei näe. “Ma ei usu, et see tööle hakkab, sest matšid venivad liiga pikaks ja kõik on lihtsalt liialt suur,” selgitab ta. “Aga ma võin ka eksida.”

Greene leiab, et suurem ei ole alati tingimata parem ja just lihtsad mängud on need, mis läbi löövad. “Vaadake näiteks “Minecrafti”. Seal on lihtne protseduuriliselt loodud maailm, kus saab teha väga keerukaid asju,” arvab ta. “Vahel võib mängudesse sisse hiilida liiga palju funktsioone, mida ei ole vaja. Mina eelistan lihtsust.”

Gamesindustry.biz poolt Greene’iga tehtud intervjuu on mahukas ja mängusõbrale väga huvitav lugemine, millele soovitan kindlasti ise pilgu peale visata.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.