Mängud

Uuring: vanemad inimesed mängivad aina rohkem videomänge

Videomängud jõuavad üha enam ka eakamate inimesteni.Foto: Photobac/Shutterstock

Rubriiki toetab

Viimase kolme aasta jooksul 55-64-aastaste videomängude mängijate hulk kasvanud 32%, selgub turu-uuringute firma Global Web Indexi raportist.

Kuigi stereotüüpiliselt on videomängud jätkuvalt noorte pärusmaa, siis statistika näitab, et see meelelahutusvorm meelitab üha enam ligi ka vanemaid inimesi.

Osalt on vanemate videomängurite hüppelise kasvu taga koroonapandeemia. Koduseinte vahele sunnitud inimesed otsivad uusi ajaveetmise viise ning videomängud on selleks lihtne lahendus. Lisaks koroonale on oluline faktor ka videomängude üldine populaarsuse kasv, mis on jõudnud eelkõige läbi nutiseadmete ka vanemate inimesteni.

Enam kui 19 000 inimest hõlmanud Global Web Indexi uuringust selgub veel, et 86% interneti kasutajatest mängib videomänge ning 24% vanavanematest peavad videomängude mängimist perega veedetud kvaliteetajaks.

Vanemate mängijate pidev juurdevool on aja jooksul kergitanud ka videomängurite keskmist iga, mis jääb täna 34-35 eluaasta juurde. Enam kui 70% videomängude mängijatest on üle 18 aasta vanad ning maailmas mängib regulaarselt videomänge üle 2,5 miljardi inimese.

Videomängude populaarsus on tõusuteel ka Eestis, kus koroona on samuti inimesed rohkem mängima pannud. Mullu kulutati Eestis videomängudele üle 8 miljoni euro.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.