Mängud

Uus rekord: sel aastal on “CS:GO-st” juba bännitud peaaegu 4 miljonit sohitegijat

Pärast suuremaid bännilained on "CS:GO" foorumites kurtmist kui palju.Foto: Mashable

Aasta esimene pool on “CS:GO” emafirma Valve’i sohituvastussüsteemile VAC (Valve Anti-Cheat) olnud kibekiire aeg. Kuue kuu jooksul on reeglite rikkumise eest suletud pea 4 miljoni mängija kontod.

Hiiglaslikus bännide arvus on eelkõige süüdi uus “CS:GO” sohiprogramm, mida on käesoleval aastal laialdaselt kasutatud. Seetõttu jäid näiteks maikuus enda kontost ilma tervelt 534 000 mängijat.

Näib, et VAC saab oma tööga hästi hakkama.Foto: SteamDB.info

Kokku on VAC 2019. aastal sulgenud 3 907 927 mängija kontod, mida on rohkem kui ühelgi varasemal aastal. Sohitegijate arvu hüppelise kasvu on osaliselt kaasa toonud mängijate arvu tõus, mis on tingitud asjaolust, et alates eelmise aasta lõpust on “CS:GO” tasuta saadaval.

Veel ei ole teada, kas Valve plaanib sohitegijate ohjamisega minna tavapärasest konto blokeerimisest kaugemale. Mitmed teised mängud, näiteks “PUBG”, on hakanud rakendama riistvarapõhiseid piiranguid, mis keelavad sohitegemisega seotud masinast uusi kontosid luua.

Tundub, et maikuu oli erinevatele sohituvastusprogrammidele väga töömahukas aeg. Ka Battle Royale mängust “Apex Legends” bänniti just sel kuul hiiglaslik hulk mängijaid.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.